Celjanom uspel preobrat, Velenjčani brez težav z Ribnico

Rokomet 9. Sep 202220:20 > 10. Sep 2022 19:21 0 komentarjev

Rokometaši velenjskega Gorenja so na sobotni tekmi 1. kroga lige NLB premagali Riko Ribnico s 33:26 (15:11). Nova sezona rokometnega državnega prvenstva se je sicer odprla s petkovo zmago Loke proti Slovanu. Rokometaši Celja so na gostovanju v Novem mestu s 30:28 ugnali Krko.

Velenjčani so zaradi zasedenosti Rdeče dvorane svojo uvodno ligaško tekmo v tej sezoni igrali v bližnjem Slovenj Gradcu, proti zahtevnim tekmecem iz Ribnice pa so po suvereni predstavi osvojili obe točki.

Nedavni zmagovalci slovenskega superpokala so od prve do zadnje minute imeli nadzor nad tekmeci iz Ribnice. Povedli so s 3:0, kljub manjšim nihanjem v svoji igri pa so bili vseskozi v prednosti, najvišja je znašala sedem golov (27:20).

Celjanom uspel preobrat

Krka je ob polčasu proti Celjanom vodila kar z 19:14. Izjemnega prvega polčasa pa niso uspeli prenesti v drugi del. V zadnjih 30 minutah so namreč Novomeščani dosegli le še 9 zadetkov. Celjani so zaostanek 5 golov uspeli preobrniti in na koncu slavili s 30:28.

V gostujoči ekipi so bili najbolj učinkoviti Cokan, Vlah in Žabić, ki so dosegli po šest golov, v domači pa sta Žiga Bradeško in Veljko Stanojević prispevala po pet zadetkov.

Loka do zmage v Ljubljani

Škofjeločani so na najboljši možni način odprli novo sezono. Kljub odhodu nekaterih dolgoletnih nosilcev igre v letošnjem prestopnem roku so v slovenski prestolnici osvojili obe točki.

V škofjeloški ekipi je bil na današnjem uvodnem dvoboju v sezoni 2022/23 najbolj učinkovit Lenart Klemenčič z devetimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Jošt Juričan, ki je zbral 15 obramb.