PSG izločil aktualne prvake, med najboljše štiri še Aalborg

Drugi športi 19. Maj 202120:35 > 22:39 0 komentarjev
Rokometaši PSG-ja (v temnejših dresih) so prvi udeleženci zaključnega turnirja najboljše četverice lige prvakov. Foto: Guliverimage

Rokometaši Paris Saint-Germaina so prvi polfinalisti letošnje lige prvakov. Na povratni tekmi so s 34:28 ugnali aktualne prvake iz Kiela in nadoknadili dva gola zaostanka s prvega srečanja. Zvečer še tekma Flensburg - Aalborg.

Parižani so prvo tekmo četrtfinala prejšnjo sredo v Nemčiji izgubili z 29:31, tako da so danes potrebovali zmago z dvema goloma razlike oziroma ob visokem izidu celo uspeh s tremi goli prednosti. Tega jim v prvem polčasu ni uspelo doseči niti enkrat, domači so bili sicer ves čas vodili, a največ z dvema goloma prednosti. Zelo izenačen prvi del se je končal s 16:15 za Parižane.

Podobna slika se je v pariški dvorani Pierre de Coubertin nadaljevala tudi v drugem polčasu, s tremi goli prednosti so Francozi prvič povedli pri rezultatu 26:23, v naslednjem napadu pa še za 27:23. Pri rezultatu 31:25 je bilo že jasno, da Miha Zarabec in soigralci ne bodo ubranili lanskega naslova. Ko je bil v 54. minuti pri Kielu izključen še njihov najboljši mož Sander Sagosen, pa je upanje minilo tudi največje optimiste. Parižani, pri katerih je bil najboljši strelec tekme Elohim Prandi z desetimi zadetki, so se tako znova uvrstili na zaključni turnir najboljše četverice v Kölnu, ki bo potekal 12. in 13. junija, Kiel (največ golov sta za Nemce prispevala Niclas Ekberg in Sagosen s sedmimi; Zarabec je dodal dva) pa se na tej stopnički poslavlja od lige prvakov.

Aalborg v zaključku rešil celo kožo

Precej bolj dramatičen je bil drugi povratni četrtfinalni obračun. Flensburg je v domačo tekmo vstopil z zaostankom petih golov (21:26), Aalborgu se je nasmihala gladka uvrstitev med najboljše štiri v Evropi – prvič v zgodovini kluba. Danci so imeli v prvem polčasu vse v svojih rokah, vodili tudi s štirimi goli prednosti (7:11), ob polčasu za dva (14:16). A igralci Flensburga se niso predali in zaostanek dveh zadetkov v petih minutah drugega dela hitro spremenili v enako prednost (19:17). V 48. minuti pa so Nemci prvič na tekmi povedli s petimi goli prednosti (27:22), skupni izid je bil izenačen, napredovali pa bi Danci zaradi več golov v gosteh. Nadaljeval se je ogorčen boj za vsak zadetek, tako so v 55. minuti domačini spet vodili za pet golov, v 57. minuti pa le še za dva. V začetku 59. minute je bil Aalborg znova močno na varni strani (31:28), 57 sekund pred koncem je Flensburg skupni izid znova izenačil (33:28). Končalo se je s 33:29, Aalborg napreduje med najboljše štiri s skupnim izidom 55:54, Nemci pa so v enem dnevu ostali brez predstavnikov v ligi prvakov. Najboljša strelca pri poražencih sta bila Johannes Golla in Magnus Rod (oba po devet zadetkov), pri Dancih je bil najbolj učinkovit Felix Claar s sedmimi zadetki.