V polfinale kot zadnja še Danska, Slovenke končale kot osme

Reprezentance 16. Nov 202217:03 > 17:03 0 komentarjev

Z današnjimi šestimi tekmami (tri v Ljubljani in tri v Skopju) se se končal drugi del evropskega rokometnega prvenstva za ženske. Polfinalne nastope so si že pred zadnjim krogom zagotovile Francija, Črna gora in Norveška, zadnje mesto med štirimi najboljšimi pa je po porazu Slovenije proti Madžarski (25:29) pripadlo Danski. Ta je za povrh v skandinavskem obračunu premagala Norveško in se s tem izognila srečanju s Francijo v polfinalu. Slovenke so v skupini zasedle četrto, domače prvenstvo pa so končale na osmem mestu. Polfinalna para sta Danska-Črna gora in Francija-Norveška.

Članice slovenske ženske rokometne reprezentance so danes odigrale zadnjo tekmo na domačem evropskem prvenstvu. Na tekmi proti Madžarski so bile pod pritiskom zmage, a je po odličnih predstavah v preteklih tednih, ko so ugnale Dansko, Srbijo in Hrvaško, namučile Norveško, očitno zmanjkalo energije.

Vzhodne sosede so imele odgovor na odličen začetek domačink (4:2), po izenačenem prvem polčasu pa so se razigrale v drugem delu, ko slovenska obramba ni bila na pravi ravni, da bi njihov nalet zaustavila. Blestela je predvsem Katrin Klujber, ki je dosegla kar devet zadetkov, pri Sloveniji jih je največ, šest, prispevala Ana Gros. Čeprav je prva zvezdnica ekipa vseh šest dosegla v drugih 20 minutah, pa to ni bilo dovolj za slovensko slavje. Kljub porazu, tretjemu na tem euru, so bile slovenske rokometašice po koncu upravičeno deležne velikega aplavza s tribun dvorane Stožic.

Zmaga Madžark in Švedinj proti Hrvaški pomeni, da je Slovenija v skupini I zasedla četrto mesto, kar pomeni, da so slovenske rokometašice prvenstvo sklenile na osmem mestu. Tako so poskrbele za izboljšanje najboljšega rezultata na EP (9. mesto 2004). Danska se je uvrstitve v polfinale razveselila že po zmagi Madžarske, nato pa v obračunu za prvo mesto v skupini I premagala Norveško (31:29) in se bo v polfinalu pomerila s Črno goro. Drugi dvoboj med najboljšimi štirimi bo med Francijo in Norveško; oba bosta na sporedu v petek. Takrat bo tudi tekma za peto mesto, ji bosta odigrali Švedska in Nizozemska.

Potek tekme: Madžarska – Slovenija 29:25

KONEC TEKME! Madžarska slavi z izidom 29:25!

58. minuta – Slovenke so imele priložnost za gol zaostanka, a je Kinga Janurik ubranila strel Lazovićeve. Na drugi stran gol za Madžarsko in tekma je odločena.

55. minuta – Branka Zec z obrambo sedemmetrovke ohranja upe na slovensko slavje. A žoga v napadu kroži prepočasi, zmaga se vse bolj odmika.

52. minuta – Madžarska ohranja lep kapital pred zaključkom, Ana Gros sicer s sedmih metrov zadeva za 23:26.

46. minuta – Tija Gomilar Zickero je zapravila priložnost in Madžarke imajo napad za +5.

42. minuta – Odgovor Madžarske je bil silovit, s štirimi zaporednimi goli so sosede pobegnile na +3 (23:20).

39. minuta – Prvič po osmi minuti (5:4) je Slovenija znova v vodstvu! Tretji gol na tekmi je dosegla Nataša Ljepoj.

36. minuta – S tretjim golom v drugem polčasu (v prvem ni dosegla zadetka) je na 18:18 izenačila Ana Gros.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Z golom ga odpirajo Madžarke za majhno prednost (15:14).

KONEC PRVEGA POLČASA! Izenačujoči gol za gostiteljice je v zadnjem napadu prvega polčasa izenačila Barbara Lazović.

20. minuta – Po že četrtem golu Katrine Klujber je Madžarska prvič povedla z dvema goloma prednosti in Dragan Adžić je vzel minuto odmora.

14. minuta – Madžarke zadevajo za prvo vodstvo na tekmi, a je Valentina Klemenčič na drugi strani hitro izenačila (6:6).

8. minuta – Slovenke so po začetnem vodstvu (4:2) naredile nekaj napak v napadu, kar so vzhodne sosede izkoristile in izenačile.

Prvi gol na tekmi je v prvem napadu dosegla Nataša Ljepoja.

ZAČETEK TEKME! S sredine igrišča kot prve krenile domačinke!

Pred začetkom še minuta molka za preminulo rokometašico kluba Z’dežele, Ulo Kos.

20.30 Norveška – Francija

Oba polfinala bosta na sporedu v petek, 18. novembra, v dvorani Stožice. Še prej isti dan (15.30) bo na sporedu tekma za 5. mesto med Švedsko in Nizozemsko.