Lahko delo za Dance, Francozi zacelili rane

Reprezentance 24. Jan 202222:01 > 22:13 1 komentar

Na evropskem prvenstvu v rokometu so bile danes znova na delu reprezentance v skupini I. Hrvati, ki so že ostali brez možnosti za polfinale, so se udarili z Islandijo in zmagali s 23:22, Danska je premagala Nizozemsko s kar 35:23, Francozi pa so bil boljši od Črnogorcev s 36:27.

Hrvaška je do zmage proti Islandiji prišla po dramatični končnici, v kateri ji je zmago v zadnjih sekundah tekme zagotovil Ante Gadža. Igralci selektorja Hrvoja Horvata so ob polčasu zaostajali za dva gola, v nadaljevanju pa zaigrali precej bolje in vodili tudi za plus pet. A Islandija se je v končnici vrnila, vendar je njihov nalet tudi z nekaj ključnimi obrambami zaustavil vratar Ivan Pešić

Naši sosedi so sicer ostali brez možnosti za preboj v polfinale, a se bodo skušali prebiti vsaj v boj za peto mesto, ki ga prinaša tretje mesto v skupini. Višja končna uvrstitev na EP namreč prinaša na papirju lažji žreb v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023.

Brez upov za preboj iz skupine so ostali Nizozemci, ki so prepričljivo izgubili proti Dancem. Ti so zmagali s kar 35:23 in neporaženi na letošnjem turnirju.

Francozi so po polomu proti Islandiji rane celili proti Črni gori in jo brez večjih težav porazili za 9 zadetkov. Odpor žilavih Balkancev so Nikola Karabatić in druščina strli v drugem polčasu.