Črnogorci po Slovencih udarili še po Hrvaški, derbi Špancem

Reprezentance 20. Jan 202222:15 > 22:15 2 komentarja

Na evropskem prvenstvu v rokometu se je začel drugi del tekmovanja, v katerem pa po izpadu v predtekmovanju ni Slovenije. Slovenska krvnica, Črna gora, je visoko ugnala še Hrvaško (32:26), Švedska pa je bila boljša od Rusije (29:23). Zmagoviti niz nadaljujejo Danci in Francozi, derbi med Nemčijo in Španijo pa je pripadel zadnji.

Tako Hrvaška kot Črna gora v drugi del tekmovanja nista nesli nobene točke. Hrvati so na celotnem srečanju vodili le pri izidu 1:0, po začetnih izenačenjih pa je prednost Črnogorcev le še rasla in ob polčasu so vodili že za šest golov (15:9). Marsikdo je pričakoval, da bodo hrvaški rokometaši v drugem polčasu pritisnili in pripravili preobrat, a do tega ni prišlo. Še več, Črna gora je povedla celo z osmimi zadetki (28:20), končalo pa se je z 32:26.

Najboljša strelca tekma sta bila Miljan in Branko Vujović, oba sta dosegla po sedem golov. Znova je blestel vratar Nebojša Simić, ki je zbral kar 14 obramb (40 odstotkov vseh strelov). Sedem golov je za kockaste sicer dosegel Ivan Čupić. Hrvaška si je s tem močno otežila pot v izločilne boje, tja jo pelje le še teorija. A naše sosede čakajo še tekme z izjemno močnima Dansko in Islandijo ter hitom prvenstva, Nizozemsko.

V isti skupini je še do četrte zmage na prvenstvu prišla Francija, ki je Nizozemska odpihnila z desetimi goli razlike (34:24). Osem golov je za zmagovalce dosegel Aymeric Minne.

Na prvi tekmi skupine II je Švedska ugnala Rusijo z 29:23, z devetimi zadetki je blestel Hampus Wanne. Derbi skupine II med Španijo in Nemčijo je pripadel prvi (29:23). Po izenačenem prvem polčasu so rokometaši iz Pirenejskega polotoka v drugem prestavili v prestavo višje in zanesljivo zmagali.

Na zadnjih tekmah dneva sta do zmag prišli še Danska (ob zmagi nad Islandijo je devet golov dosegel Mathias Gidsel) in Norveška, ki je Poljsko ugnala s kar 41:32. Deset golov je zabil Sebastian Barthold, devet jih je dodal Sander Sagosen, osem pa Kristian Bjornsen.

Tekmovanje se s tremi tekmami v skupini II nadaljuje že jutri.