Palicka veliki junak Švedov, ki bodo izvali Špance

Reprezentance 28. Jan 202222:20 > 22:24 0 komentarjev

Španski rokometaši so na prvi polfinalni tekmi evropskega prvenstva na Madžarskem in Slovaškem ugnali Dance z 29:25 in se uvrstili v veliki finale. Drugi finalisti so Švedi, ki so s 34:33 ugnali Francoze. Junak tekme je bil vratar Švedske Andreas Palicka, ki je ubranil strel v zadnjih sekundah.

Španci lovijo že tretji zaporedni naslov evropskega prvaka. Leta 2018 so v finalu ugnali Švede, leta 2020 Hrvate. V finalu so nastopili tudi leta 2016, ko so jih ugnali Nemci. Tokrat so bili boljši od Dancev, ki se bodo borili za bron.

Pri Špancih je bil z 11 goli najboljši strelec Aleix Gomez, 7 jih je dodal Joan Canellas. Pri Dancih je prednjačil Mikkel Hansen z 8 zadetki, a z velikim številom izgubljenih žog.

Španci se bodo pomerili s Švedi, ki so v napeti končnici odbili vse napade Francozov, ki so minuto pred koncem izgubljali za dva zadetka, nato znižali na gol, ukradli žogo Švedom in krenili v napad. Pred vratarjem Palicko se je sam znašel Fabregas, ki pa ni uspel premagati švedskega vratarja.

Dvoboj je imel sicer tudi slovenski pridih, saj sta na njej sodila Slovenca Bojan Lah in David Sok.

V dvorani MVM Dome je že bila odigrana tudi tekma za peto mesto, ki prinaša nastop na svetovnem prvenstvu v začetku prihodnjega leta na Poljskem in Švedskem. Ta privilegij si je z zmago prislužila Norveška, ki je Islandijo premagala s 34:33 po dveh 5-minutnih podaljških. Zmagoviti gol je v sami končnici zabil Harald Reinkind.