Fenomenalni Lesjak Celju prinesel točko v Zagrebu

Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes odigrali tekmo 4. kroga SEHA Gazprom lige. Gostovali so v Zagrebu, kjer se je tekma začela s petnajstminutno zamudo, saj so gostje tja pripotovali tik pred tekmo, za kar so bile krive številne nevšečnosti na cesti, ki so bile posledica slabega vremena.

Pozen prihod na tekmo se je Celjanom močno poznal. V uvodu niso bili na pravem nivoju, predvsem v obrambi ni bilo tiste povezanosti in zbranosti, ki bi zaustavila domače igralce, ki so hitro prišli do prednosti 6:2. Ko je že kazalo, da so se gostje zbrali in da bodo počasi začeli loviti domače, so sledile tudi nekatere napake v napadu, tako da je Zagreb prišel do najvišje prednosti do tega trenutka, ko je na slabi polovici prvega dela bilo že 10:5. Po minuti odmora Branka Tamšeta so celjski rokometaši le začeli igrati bolje, z delnim rezultatom 3:0 pa so se vrnili v igro. Pet minut pred koncem prvega polčasa so se po tretjem zadetku v prazno mrežo Zagreba, ti so namreč v napadu igrali s sedmimi igralci, približali le na zadetek zaostanka, ob polčasu pa je bilo +2 za domače.

Na začetku drugega polčasa je Zagreb ponovno pobegnil na malce višjo razliko, 19:15 je bilo po sedmih minutah igre, ko so domači izkoriščali druge priložnosti, ki so jih dobivali po dosojenih prekrških Celja, medtem ko na drugi strani situacija ni bila podobna. Tudi v nadaljevanju je bilo preveč napak, ki pa jih je z odličnimi obrambami reševal Lesjak, žal pa tudi na drugi strani vratarja nista bila nerazpoložena. Zagreb je tako ponovno povedel za pet, zato je Tamše zahteval minuto odmora. Podobno kot v prvem polčasu, so se tudi tokrat Celjani odzvali z rezultatom 3:0 ter znižali rezultat in ponovno odprli tekmo. Ko je dobrih enajst minut pred koncem Gal Marguč poskrbel za le še zadetek razlike, je reagiral tudi domači trener Kamenica. A po njej so znova zadeli Celjani, čeprav so v teh trenutkih igrali z igralcem manj in Malus je poskrbel za izenačenje, nato pa dvakrat zapravili napad za vodstvo, v tretje pa le uspeli. Prav vsakič pa je domače vmes zaustavil fenomenalni Lesjak, na čigar krilih so celjski vitezi v zadnjih minutah dvoboja držali pobudo, imeli tudi zadnji napad za zmago, ki pa so ga odigrali preslabo, tako da se je tekma končala s prijateljsko delitvijo točk.