Velenjčani brez recepta za izvrstnega Janca

Getty Images

V regionalni Ligi Seha smo videli slovenski derbi med Celjem Pivovarna Laško in Gorenjem iz Velenja. Tekmo so zanesljivo dobili Celjani (34:28).

Gostitelji so v prvem polčasu narekovali silovit ritem in že po prvem delu vodili z 20:12. Blestel je Blaž Janc, ki je že pred odmorom zabil 10 golov. Pri rezultatu 8:3 je bilo kar 5 zadetkov njegovih, po 24 minutah pa je z devetim golom povišal prednost na 18:9.

V drugem polčasu so Velenjčani pritisnili in prikazali boljšo igro, a so bili Celjani dovolj zbrani, da niso dopustili preobrata. Še najbolj so se približali v 50. minuti, ko je Gregor Potočnik znižal na 27:22. Gostje so imeli tudi napad, po katerem bi lahko zaostanek znižali na štiri gole, a so bili neuspešni, nato pa je v obrambi prekrškek za izključitev storil Potočnik in upov je bilo konec.

Pivovarji so tekmo dobili s 34:28, Janc je do konca tekma dodal še 3 gole in srečanje končal pri 13 zadetkih. Najboljši pri gostih je bil Nejc Cehte (5 golov). Celjani so še drugič v tej sezoni premagali večne tekmece, niz neporaženosti proti Velenjčanom pa je zdaj dolg že 17 tekem.