Slovenci za razred boljši od Angole

RZS/Twitter

Slovenski rokometaši so svetovno prvenstvo v Franciji začeli z zanesljivo zmago proti Angoli (42:25). Slovenci so bili zelo razigrani v napadu.

Po začetnem krču, ko je Angola celo povedla s 4:2, so se Slovenci zbrali. Afriška ekipa je na začetku srečanja igrala predvsem na svojega krožnega napadalca, a so se naši hitro zbrali in z boljšo igro v obrambi začeli povzročati težave v napadu Angole.

V prvem delu sta bila strelsko zelo razpoložena Blaž Janc in Borut Mačkovšeč (oba po pet golov v prvem polčasu), kar je tehtnico prevesilo na slovensko stran. Slovenija je po enajstih minutah vodila z 11:7, vedno boljši pa je bil tudi Matevž Skok, ki je do odmora zbral 10 obramb.

Slovenci so z dobro igro v napadu nadaljevali tudi v drugem polčasu, v katerem je selektor Veselin Vujović veliko rotiral, priložnost je ponudil prav vsem igralcem. Menjave so najverjetneje tudi razlog za veliko prejetih zadetkov, ki pa jih je danes nevtralizirala odlična in hitra igra v napadu. V drugem delu je blestel predvsem Gašper Marguč, ki je bil z desnega krila nezaustavljiv.

Do konca srečanja je slovenska reprezentanca Angoli nasula kar 42 golov, kar je rekord za Slovenijo na svetovnih prvenstvih. Najboljša strelca Slovenije sta bila s po osmimi goli Gašper Marguč in Borut Mačkovšek. Naša izbrana vrsta bo naslednjo tekmo odigrala v soboto, ko jih ob 14:45 čaka dvoboj z Islandijo.