Madžari niso bili kos Nemcem, Hrvati prek Savdijcev

Getty Images

Petkov spored rokometnega svetovnega prvenstva je prinesel derbi med Nemčijo in Madžarsko, ki so ga brez večjih težav dobili evropski prvaki. Čile je presenetil Belorusijo, Egipt pa Katar. Zvečer so do zmage prišli še Hrvati in Danci.

Nemci so prevladovali čez celo tekmo in si že v prvem polčasu nabrali sedem golov prednosti. Kljub nemški prevladi so se Madžari v drugem polčasu vrnili v igro, nekajkrat prišli celo na gol zaostanka, a nikakor niso uspeli izenačiti. Končnica tekme je spet pripadla Nemcem, ki so na krilih Gensheimerja prišli do zmage s štirimi goli prednosti (27:23).

Že zgodaj popoldne sta se zgodili dve presenečenji. Popolni avtsajder Čile je na kolena spravil Belorusijo (32:28), Egipt pa je presenetil zvezdniški Katar (22:20).

Hrvati so že v prvem polčasu strli odpor Savdske Arabije, na koncu pa prišli do rutinirane zmage s 28:23. S še višjo razliko so slavili Danci, ki so Argentincem nasuli 33 golov, prejeli pa jih 22. Že po prvem polčasu je razlika znašala osem golov.