Slovenci v končnici vendarle strli Islandijo

Getty Images

Slovenski rokometaši so na svetovnem prvenstvu v Franciji odigrali svojo drugo tekmo. Nasprotnik v Metzu je bila Islandija, naši pa so z rezultatom 26:25 dosegli pomembno zmago.

Prvi polčas je pripadel Slovencem, ki bi si lahko priigrali še višjo prednost. Rezultat prvih 30 minut je bil 11:8 za Slovenijo. Razpoložen je bil Borut Mačkovšek, v vratih Islandije pa je blestel Björgvin Gustavsson.

Selektor Slovenije Veselin Vujović je v drugi del krenil s povsem spremenjeno postavo, kar se ni najbolje obneslo. Slovenci so hitro zapravili prednost in sledila je tekma “gol za gol”. Islandci so v 41. minuti povedli po sedemmetrovki Gudjona Valurja Sigurdssona, imeli pa so tudi igralca več, a tega niso izkoristili.

Slovenci so hitro spet ujeli pravi ritem in ponovno ušli na +2 (22:20). V končnici je Vujovića in Slovenijo rešil Miha Zarabec, ki je v zadnji minuti povišal vodstvo na 26:24 in odločil zmagovalca.