Poljaki klonili pred Brazilci, ostalo po pričakovanjih

Getty Images

Poleg tekme med Slovenijo in Islandijo, je bilo danes na rokometnem svetovnem prvenstvu odigranih še sedem tekem. Brazilci so nekoliko presenetljivo ugnali Poljake, Španci so bili boljši od Tunizijcev, Makedonija pa od Angole.

V skupini A so do prve zmage prišli Brazilci, ki so po porazu v prvem krogu tokrat ugnali Poljake, po tem, ko so že v prvem polčasu opravili levji delež k zmagi. Razlika na koncu tekme je znašala štiri gole (28:24). Z identičnim rezultatom so Rusi premagali Norvežane.

Reprezentanca Angole je doživela še drugi poraz. Po tem, ko jo je v prvem krogu ugnala Slovenija, je bila tokrat z 32:22 boljša tudi Makedonija. V skupini B je do zmage prišla tudi Španija, ki je nekako rutinsko ugnala Tunizijo (26:22).

Do druge zmage na prav toliko tekmah so prišli tudi Hrvati. Tokrat so naši južni sosedje premagali Madžare. Prvi polčas se je končal izenačeno, v drugem pa so Hrvati pohodili plan in na koncu slavili z 20:17.

Popoln izkupiček po dveh tekmah imajo tudi Danci, ki so v skupini D z 35:28 (21:15) premagali Egipt.