Slovenci povozili še Makedonce

Facebook

Varovanci Veselina Vujovića so na tretji tekmi vpisali še tretjo zmago, tokrat je padla Makedonija. Naši fantje so si s to zmago zagotovili najmanj drugo mesto v skupini.

Slovenski navijači so se razveselili še tretje zmage, Makedonci so padli z 29:22 (16:10). Lino Červar ni našel recepta za odlično obrambo slovenske izbrane vrste, ki je dopustila zgolj 22 golov.

Slovenija je že po prvem polčasu vodila za 6 golov (16:10), blestel pa je predvsem vratar Matevž Skok, ki je številnim obrambam dodal celo zadetek pri rezultatu 7:4. Gašper Marguč je že v prvem polčasu dosegel štiri gole.

V drugem delu so naši še stopnjevali nivo igre. Vujović je tokrat posrečeno rotiral ekipo, še naprej pa je blestela trdna obramba na čelu z vratarjem Skokom. Prednost se je vztrajno višala, naši so vodili tudi za deset golov, na koncu pa malce popustili, končna razlika je bila sedem zadetkov v korist naše izbrane vrste.

Pri naših sta največ zadetkov dosegla Marguč in Bezjak, ki sta v polno merila po štirikrat, na makedonski strani pa je Kiril Lazarov iz 18 strelov dosegel 9 golov.

Slovenija je prišla do tretje zmage in si je s tem že zagotovila nastop v izločilnih bojih. Naši fantje bodo jutri igrali proti Tuniziji (17:45), v četrtek ob 20:45 pa še proti Španiji.

Na preostalih tekmah večjih presenečenj ni bilo. Egipčani so v končnici strli odpor Bahrajna (31:29), Madžari pa niso pustili presenečenja na tekmi proti Čilu (34:29).

Zvečer so bile na sporedu še štiri tekme. Hrvati so rutinirano premagali Belorusijo, končni rezultat je bil 31:25 v korist naših južnih sosedov. Skandinavski derbi med Dansko in Švedsko so dobili Danci (27:25), Rusi so premagali Poljake (24:20), Španci pa so se poigrali z Angolo (42:22).