Celjani v derbiju premagali Ribnico

Rokomet ostalo 30. Okt 201921:24 > 21:54
RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v derbiju 8. kroga rokometne lige NLB gostovali v Ribnici. V obračunu edinih ekip s 100% izkupičkom v prvih 7. krogih so Ribnici prizadejali prvi poraz v DP-ju v tej sezoni. Ob polčasu so vodili za dva gola (13:11), dvoboj pa na koncu dobili s

V 8. krogu Lige NLB sta se v derbiju pomerili ekipi, ki sta v prvih 7-ih krogih premagali vse svoje nasprotnike.

Dvoboj so bolje začeli Ribničani, a so Celjani hitro prevzeli vajeti igre v svoje roke in povedli z 10:6. Na odmor so varovanci Tomaža Ocvirka odšli s prednostjo dveh zadetkov, potem ko je Kristjan Horžen prehitel sireno in premagal Nebojšo Bojića (11:13).

V drugem polčasu so pivovarji derbi varno pripeljali do konca in slavili zmago z 29:26. Najboljša strelca srečanja sta bila s 6-imi zadetki Risto Vujačić (Ribnica) in Josip Šarac (CPL).