Celjani po porazu Trebanjcev odpirajo šampanjec

Rokomet 24. Maj 202221:57 > 22:13 0 komentarjev

Po današnji zmagi velenjskega Gorenja nad trebanjskim Trimom iz Trebnjega z 29:27 (14:11) v zaostali tekmi 14. kroga rokometne lige NLB je znan novi prvak v sezoni 2021/22. Že 25. naslov so osvojili rokometaši Celja Pivovarne Laško.

Za pokalne prvake Velenjčane je bilo že pred dvobojem jasno, da bodo na koncu zasedli tretje mesto. Kljub temu so se odločno postavili po robu gostom, ki so v Rdečo dvorano prišli z željo podaljšati upanje v lovu na prvi naslov državnih prvakov v zgodovini kluba.

Trebanjci so za to potrebovali zmago in nato še čudežen razplet v petkovem zadnjem krogu, a do tega ni prišlo, saj ima po današnjem porazu Trebanjcev Celje na vrhu razpredelnice neulovljivo prednost štirih točk pred najbližjimi zasledovalci.

Rokometaši iz Celja so v minuli sezoni naslov izgubili v sami končnici, v tej sezoni pa niso ponovili napake. Pod vodstvom Alema Toskića so pred petkovim zadnjim krogom proti tekmecem iz Ivančne Gorice na dosedanjih 25 odigranih tekmah dosegli 23 zmag in en neodločen izid ter doživeli le en poraz. Trimo ima po drugem porazu v sezoni štiri točke manj.

Celjska zasedba je od slovenske osamosvojitve le šestkrat ostala praznih rok v državnem prvenstvu. Štirikrat so se naslova veselili Velenjčani v sezonah 2008/09, 2011/12, 2012/13 in 2020/21, po enkrat pa Prulčani v sezoni 2001/02 in Koprčani v sezoni 2010/11.

V Rdeči dvorani izenačen boj za vsako žogo

V današnjem izenačenem dvoboju sta sprva prevladovali obrambi obeh ekip, do prvega vodstva z dvema goloma pa so prišli domači v deveti minuti (4:2). Varovanci Uroša Zormana so večino prvega polčasa lovili ose, nazadnje izenačili na 5:5, nato pa so domači z delnim izidom 5:1 povedli za štiri gole. Za goste je dodaten udarec predstavljal tudi rdeči karton Gregorja Potočnika, ki je s komolcem udaril Domna Tajnika. Kljub temu so se pred polčasom približali na dva gola zaostanka (10:12), na odmor pa odšli s tremi goli primanjkljaja.

Trebanjci so se v drugem delu hitro trikrat približali na vsega gol razlike, v 42. minuti pa prvič po 5:5 izenačili (18:18). Predvsem Gašper Horvat je bil po prihodu na parket v drugem polčasu nerešljiva uganka za obrambo os, saj je v vsega 14 minutah dosegel pet golov.

V končnici preobratov ose bolj zbrane

Do konca je v Rdeči dvorani potekal izenačen boj za vsako žogo, gosti pa so nato po ubranjeni sedemmetrovki Radivoja Ristanovića in zadetku Milana Lazarevskega povedli. Za minuto odmora Zorana Jovičića na klopi Velenjčanov pa je nato z zadetkom za 25:23 v korist Trebanjcev zadel njegov sin Staš Slatinek Jovičić.

V končnici preobratov so Velenjčani najprej hitro izničili prednost dveh golov Trebanjcev (25:25), nato pa so dva zaporedna zadetka znova dosegli gosti za +2. Zgodba se je nato ponovila, ko so Velenjčani prišli do izenačenja na 27:27.

Trimo je v 59. minuti napadal za vodstvo, a je Emir Taletović odlično posredoval in nato zadel v prazno mrežo po igri Trebanjcev brez vratarja. Nato je v naslednjem napadu junak končnice obranil še en strel gostov, zadnji gol na tekmi pa je po uspešno izvedeni sedemmetrovki dosegel Matic Verdinek.

Najboljša strelca velenjske zasedbe sta bila prav Verdinek in Domen Tajnik s po šestimi goli, pri gostih jih je prav toliko dosegel Lovro Višček.

V petek bodo na sporedu tekme zadnjega kroga v ligi NLB, vse se bodo začele ob 18. uri. Pari so Urbanscape Loka – Trimo Trebnje, Slovenj Gradec 2011 – Gorenje Velenje, Ljubljana – Dobova, Celje Pivovarna Laško – Sviš Ivančna Gorica, Riko Ribnica – Maribor Branik, LL Grosist Slovan – Herz Šmartno in Jeruzalem Ormož – Koper.

Po koncu sezone se bosta od prvoligaške druščine poslovila Herz Šmartno in Ljubljana, med elito se vračata Krško in novomeška Krka.