Trebanjci v Ormožu le do točke

Rokomet 10. Apr 202420:17 0 komentarjev
Uroš Zorman

Rokometaši Jeruzalema Ormoža in Trima iz Trebnjega so v tekmi 21. kroga lige NLB igrali neodločeno 27:27 (14:15). Celjani so tesno v gosteh odpravili Slovenj Gradec.

Vodilni Trebanjci so na gostovanje v Ormož odšli z dvema točkama naskoka pred Velenjčani. Njihovi današnji tekmeci so bili pred tem krogom na petem mestu s 25 točkami. Po razpletu današnje tekme so Trebanjci z le eno točko sicer še povečali naskok pred Gorenjem, ki pa ima zdaj že dve tekmi manj ob točkovnem razmerju 33-36.

Že v prvem polčasu je bil dvoboj zelo izenačen. Gostje so sicer prišli do manjšega naskoka (6:4, 8:6), a so se domači vrnili in prišli le na gol zaostanka, takšna pa je bila tudi razlika ob polčasu. Tudi v nadaljevanju se slika na igrišču sprva ni bistveno spremenila. Trebanjci so ušli na tri gole (19:16), toda tudi te prednosti niso znali zadržati in v 49. minuti je bilo spet le -1 (23:24).

Ko so gostje spet vodili za dva pri 26:24 in 27:25, se je zdelo, da imajo stvari pod nadzorom. A se Ormožani niso predali, najprej so znižali, nato je najboljši domači strelec Martin Hebar v 59. minuti zadel za 27:27. Trebanjci so zadnji napad zapravili, vratar Filip Ranfl je ubranil strel Staša Slatineka Jovičića in ekipi sta si točki razdelili. Pri domačih je z devetimi goli blestel Martin Hebar, pri gostih jih je šest dosegel Jan Jurečič.