Po drami na derbiju v Slovenj Gradcu remi

Rokomet 11. Nov 202321:22 > 21:32 0 komentarjev
RK Gorenje Velenje rokomet

Po kratkem reprezentančnem premoru se nadaljujejo boji v slovenski rokometni ligi. V 9. krogu je bil v središču pozornosti koroško-šaleški derbi med Slovenj Gradcem in Gorenjem, ki se je končal z remijem 25:25.

Koroško-šaleški derbi se je končal z delitvijo plena. Domači so na začetku drugega polčasa vodili tudi za pet golov, a je bil zaključek dvoboja ves čas izenačen. Tudi v zadnji minuti ekip ni bilo moč ločiti, potem ko je vodstvo Slovenjgradčanov z golom sedem sekund pred koncem izničil Ibrahim Haseljić.

Varovanci Zorana Jovičića zdaj na drugem mestu za točko zaostajajo za vodilnim Trimom iz Trebnjega, medtem ko Slovenj Gradec s šestimi osvojenimi točkami ostaja v spodnjem domu lestvice na 11. mestu.

Čvrst, na trenutke tudi grob, in izenačen obračun sta v prvem polčasu zaznamovala predvsem zelo razpoložena Rok Cvetko in Tilen Leben. Prvi je dosegel osem od 15 golov koroške zasedbe, Leben je v pravih trenutkih zbiral obrambe, posledično pa so domači na veliki odmor odšli s prednostjo treh golov (15:12).

Zaključek derbija v Slovenj Gradcu:

Favorizirani Velenjčani so imeli tudi na začetku drugega polčasa težave z razpoloženimi Slovenjgradčani, ki so v 35. minuti prek Vida Levca povedli z 18:13. Nato pa je sledil mrk domačih oziroma bolj strnjena igra gostov v obrambi, ki so po delnem izidu 7:0 v vsega devetih minutah obrnili potek dvoboja in povedli za dva gola (20:18).

Varovanci Nenada Maksića se kljub naletu Velenjčanov niso zmedli, večji del drugega polčasa je bil izid izenačen, tudi pred zadnjima dvema minutama, ko je bilo na semaforju 24:24. Po nekaj neuspešnih napadih so Korošci prek Mihe Kotarja zabili za vodstvo pol minute pred koncem, a je na drugi strani Ibrahim Haseljić s krila poskrbel za delitev plena.

Najboljši strelec dvoboja je bil Cvetko, ki pa je vseh osem golov za domače dosegel v prvem polčasu. Pri Velenjčanih je sedem golov zabil Tilen Sokolič, enega manj je dosegel Peter Šiško.

Velenjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Krko, ekipa iz Slovenj Gradca pa v gostovala v Dobovi.