Nov poraz Celjanov, Velenjčani le korak od naslova (VIDEO)

Rokomet 18. Maj 202420:50 > 21:28 0 komentarjev

Gorenje iz Velenja je v 25. krogu lige NLB slavilo v Ljubljani proti Slovanu z 28:25 in je tako le še korak od petega naslova slovenskih prvakov v klubski zgodovini. Velenjčani so odpor tekmeca v izjemno izenačenem dvoboju zlomili šele v zadnjih minutah. Do zmage je prišel tudi Trimo, ki je z 41:27 odpravil Ljubljano in tako odločitev o prvaku preložil na zadnji krog. Celje je izgubilo v Ormožu (27:26).

Velenjčani so predzadnji krog državnega prvenstva začeli s točko naskoka pred Trebanjci. Svoj del naloge so sicer Velenjčani opravili po pričakovanjih, nikakor pa ne zlahka. Slovan, ki je v prejšnjem krogu premagal Celjane, se je spet pokazal za trdega tekmeca in bil veliko večino tekme povsem enakovreden, klonil pa je šele v končnici.

Že v prvem delu je bil Slovan enakovreden. Favoritom nikakor ni uspelo prevzeti pobude, ekipi sta bili dolgo skupaj, šele v 19. minuti je Gorenje prvič prišlo do nekoliko bolj občutne prednosti (12:9). A so se domači vrnili, znižali na 12:13, ob koncu prvega polčasa so gostje zapravili sedemmetrovko, Matic Pipp pa je za Slovan zadel na 13:13.

V večjem delu drugega polčasa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu za gol ali pa je bil izid izenačen. Nobeni ni uspelo priti do večjega naskoka, šele gostje so v 54. minuti po obrambi Emirja Teletovića in zadetku po protinapadu Matica Verdineka povedli s 25:23. Sledil je še en naskok za +2 (26:24), a je v zadnji minuti za nekaj drame še poskrbel Alexander Perić z zadnjim znižanjem na gol.

V končnici pa so nato gostje najprej zadeli (Tilen Sokolič), potem pa tekmecem še ukradli žogo in po protinapadu (Verdinek) prišli do ponovljene največje prednosti na tekmi.

Nov poraz Celja

Celjani so že nekaj časa odpisani od borbe za naslov, v 25. krogu pa so zabeležili nov poraz. Tokrat jih je s 27:26 ugnal Jeruzalem Ormož.

Domače zmage so zabeležili Krka, Urbanscope Loka in Ivančna Gorica. Novomeščani so z 31:26 ugnali Slovenj Gradec, Škofjeločani z 31:24 Dobovo, rokometaši Ivančne Gorice pa z 32:26 Koper. Ribnica je bila v gosteh boljša od Škofljice (25:20).