Velenjčani razbili Celje na prafaktorje

Drugi športi 12. Maj 202121:35 0 komentarjev
Gorenje Celjanom v Rdeči dvorani ni pustilo niti najmanjših možnosti za uspeh.

Rokometaši velenjskega Gorenja so v zaostali tekmi 23. kroga slovenskega državnega prvenstva premagali Celje Pivovarna Laško kar s 30:22 in z dvema tekmama manj od večnih tekmecev za njimi zaostajajo le še za točko. Vodstvo na lestvici je prevzel Trimo iz Trebnjega.

Kriza Celjanov se nadaljuje, delovala ni niti šok terapija z menjavo trenerja. Luka Žvižej ni uspel prebuditi aktualnih slovenskih prvakov, ki so izgubili še četrtič v nizu v domačem prvenstvu. S tem so izgubili vodstvo na lestvici (prehitel jih je Trimo iz Trebnjega), le točko pa za njimi zdaj zaostaja Gorenje, ki pa ima dve tekmi manj in je v najboljšem položaju za osvojitev naslova prvaka, prvega po letu 2013.

Velenjčani so v domači Rdeči dvorani začeli odločno in kmalu pokazali Celjanom, kako bo potekala tekma. Začetek je bil kljub temu precej izenačen, a v 12. minuti so rumeni-črni že vodili za 2 (6:4). Prednost domačih je le naraščala, od 12:6 (v 22. minuti) do neverjetnih 19:10 (ob polčasu). Pri domačih je v prvem delu blestel predvsem Domen Tajnik s šestimi goli, ki je odlično nadomestil manko poškodovanega Aleksa Kavčiča razigran je bil tudi domači vratar Aljaž Panjtar. Na drugi strani Miljan Vujović in Filip Ivić nista imela svojega dne.

Podobna slika na igrišču se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, Velenjčani so še naprej brez večjih težav polnili mrežo Celja in v 40. minuti povedli s 25:13, kar je gostujočega trenerja Žvižeja prisililo v novo minuto odmora. Po njem so gostje vendarle vzpostavili ravnotežje, a so tudi Velenjčani vzdrževali visok ritem igre, tako da je bila tekma odločena že dolgo pred zadnjim zvokom sirene. V zadnji četrtini tekme je nekaj obramb zbral vratar Celja Vujović in pivovarji so oblažili poraz. Končalo se je s 30:22 za velenjske ose.

Trebnje v Novem mestu z lahkoto do novega para točk

V dolenjskem derbiju so Trebanjci odpihnilo Krko. Ta se je v Novem mestu še dobro držala in po prvih tridesetih minutah zaostajala le za tri zadetke (10:13), v drugem pa se je razlika v kakovosti vendarle pokazala bolj in Trimo je prišel do zanesljive zmage (34:17). Najboljšo strelsko predstavo sta pri Trebnjem pokazala Marko Kotar s sedmimi goli in Gal Cirar s petimi, pri Krki je bil najboljši Jan Irman s štirimi goli (od tega tri s sedemmetrovke). Izbranci Uroša Zormana so po zmagi nad Celjem v prejšnjem krogu zdaj nekoliko nepričakovano prevzeli vodstvo na lestvici, do konca pa jih čakajo še tri tekme – s Slovenj Gradcem, Loko in Dobovo.

Gorenje Velenje – Celje Pivovarna Laško 30:22

Krka – Trimo Trebnje 17:34