Celjani do visoke zmage v gosteh (VIDEO)

Ostali športi - video 8. Apr 202320:00 > 21:51 0 komentarjev
Veselje Celjanov po koncu tekme. FOTO: Jan Gregorc.

Rokometaši Celja so v 21. krogu lige NLB v gosteh z 31:23 premagali Urbanscape Loko in se utrdili na prvem mestu prvenstvene razpredelnice.

Celjani so pričakovano prišli do nove zmage, s katero so prvim zasledovalcem iz Trebnjega na prvem mestu spet ušli na +4 (40-36). Levji delež naloge so opravili že ob koncu prvega polčasa, v drugem so le še nadzorovali potek tekme. Za Celjane je šest golov dosegel Gal Marguč, po pet pa Tilen Strmljan in Mitja Janc. Prav tako s petimi zadetki pa je bil najboljši pri domačih Darko Cingesar.

Velenjčani so po trdo prigarani zmagi v Kopru vsaj za kakšno uro prehiteli Trimo iz Trebnjega in zasedajo drugo mesto prvenstvene lestvice s 35 točkami. Na vrhu je Celje z 38, Trimo jih je zbral 34, a obe ekipi tekma 21. kroga še čaka. Koper je po 11. porazu v sezoni začasno ostal v prvi polovici lestvice na sedmem mestu.

V zelo izenačenem prvem polčasu je bila najvišja prednost katere od ekip dva gola. To je imel v rokah velenjski kolektiv, ki je v 4. minuti povedel s 3:1. Domači so dvakrat povedli za gol pri 10:9 in 11:10, na odmor pa sta ekipi odšli poravnani.

Zadnje minute obračuna na Bonifiki:

Drugi polčas so varovanci Zorana Jovičića odprli bolje in po petih minutah vodili za dva gola. Primorci so še naprej držali stik, Tilen Sokolič pa je nato v 49. minuti za ose uspešno izvedel sedemmetrovko za +3, Kenan Pajt pa je minuto kasneje zadel za 23:19 in dokončno zlomil odpor domačih.

Pri Gorenju je bil najboljši strelec Sokolič z desetimi goli, med temi so tudi štirje zaporedni med 44. in 49. minuto za vodstvo s +3. Pri domačih je prav toliko golov dosegel Tilen Poklar. Tako kot Sokolič jih je pet dosegel s sedmih metrov.