Zarabec s Kielom do evropskega naslova

Drugi športi 30. Dec 20208:52 0 komentarjev
Kiel, Miha Zarabec
AP

Rokometaši Kiela, za katerega igra slovenski reprezentat Miha Zarabec, so v torek v finalu rokometne lige prvakov s 33:28 premagali Barcelono in se razveselili četrtega evropkega naslova v klubski zgodovini.

Miha Zarabec, ki od leta 2017 naprej igra za nemško zasedbo, je tako dobil slovenski dvoboj v finalu. Pri Barceloni trenutno igrajo Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc. Kiel je pred tem slavil v letih 2007, 2010 in 2012, za zmago v sezoni 2019/20 pa prejel 500.000 evrov nagrade. Barca, ki še naprej neuspešno lovi 10. evropski naslov v zgodovini, je med elito zadnjič slavila leta 2015.

Kiel je četrtič slavil v ligi prvakov, za zmago je prejel 500.000 evrov nagrade.

Že začetek tekme je nakazal, da bo to večer Kiela, ki je v 19. minuti povedel s 13:9. Barcelona se je hitro vrnila z delnim izidom 3:0, v 27. minuti pa po golu Francoza Dike Mema tudi izenačila (15:15). Nemci so nato bolje odigrali končnico prvega polčasa in na odmor odšli s prednostjo 19:16.

Varovanci Filipa Jiche tudi v drugem delu niso popuščali in kljub napornemu sporedu v Kölnu, kjer je potekal zaključni turnir za sezono 2019/20, igrali zelo poletno in bojevito. V vratih je blestel danski vratar Niklas Landin, tudi zavoljo njegovih obramb pa je Kiel v 44. minuti povedel s 25:20.

Barcelona je v finišu tekme še skušala pritisniti na nasprotnika, a se slednji ni zlomil. Nemci so se tako razveselili svojega četrtega naslova.

Pri Kielu je osem golov dosegel Šved Niclas Ekberg, sedem pa jih je dodal Norvežan Sander Sagosen. Pri Barceloni pa sta jih po 10 dala Aleix Gomez in Dika Mem. Od Slovencev je bil najuspešnejši Dolenec, ki je v dresu Barce dosegel štiri gole, Zarabec pa se je na drugi strani razveselil enega zadetka.

Na tekmi za tretje mesto je PSG z 31:26 premagal Veszprem.