Francozi po trilerju ugnali slovenske odbojkarje (VIDEO)

Odbojka 28. Avg 202222:56 0 komentarjev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi domačega svetovnega prvenstva doživela prvi poraz. V poslastici so bili po petih nizih boljši olimpijski prvaki Francozi, ki so zaostajali z 1:2 v nizih, a prišli do preobrata in osvojili razprodane Stožice. Slovenija je v četrtem nizu zapravila več zaključnih žog za veliko zmago. Zadnja tekma skupinskega dela Slovence čaka v torek, ko bodo igrali z Nemčijo (ob 20.30, s prenosom na Sportklubu).

Slovenski odbojkarji so pokazali veliko boljšo predstavo kot na uvodu prvenstva kot proti Kamerunu, a vseeno igrišče zapustili poraženi. Francija je odlično odprla tekmo, domačini pa so zares začeli igrati šele, ko je selektor Gheorghu Cretu v igro namesto Dejana Vinčića poslal Gregorja Ropreta. A za osvojitev prvega niza je bilo takrat vendarle prepozno, galski petelini so ga osvojili s 25:21.

Domačini so nato na krilih odličnega vzdušja razprodanih Stožic še veliko odločneje začeli drugi niz in si hitro priigrali prednost, ki je kljub približanju tekmecev niso zapravili in izenačili. Podoben scenarij smo videli tudi v sicer zelo izenačenem tretjem nizu, a so odločilni trenutki vseeno znova pripadli Slovencem, ki so na veliko navdušenje navijačev povedli z 2:1 v nizih.

Pravi triler pa je enajst tisoč navijačev spremljalo v četrtem nizu. Slovenija je vodila z 19:16, a razliko (pre)hitro zapravila, Francozi so izenačili na 20:20. Nato se je začel boj za vsako žogo, obe reprezentanci sta zapravili več točk za osvojitev četrtega niza (Slovenci tudi za končno zmago). Šele pri izidu 34:32 so gledalci na semaforju videli dve točki razlike, a na žalost v korist Francije, tako da se je tekma zavlekla v peti niz.

V njem so igrali le še gostje. Blestel je Earvin Ngapeth in Francija je zasluženo (15:7) osvojila tretji niz na tekmi in prišla še do druge zmage. S tem so si modri že zagotovili nastop v izločilnih bojih, po osvojeni točki pa so temu cilju zelo blizu tudi Slovenci. Ngapeth je srečanje končal s 23 točkami, pri Slovencih je bil najučinkovitejši Klemen Čebulj s 17. Le eno manj sta dosegla Tonček Štern in Tine Urnaut.

Slovenijo zadnja tekma skupine D čaka v torek, ko bodo v Stožicah ob 20.30 (prenos na SK) igrali z Nemčijo.

Potek tekme Slovenija – Francija

KONEC PETEGA NIZA IN TEKME! Francija je v zadnjem nizu zagospodarila na parketu in prišla do zmage! Končalo se je s 15:7, skupno pa 3:2 za Francoze!

Konec četrtega niza! Po pravem maratonu so ga dobili tekmeci (34:32) in izsilili odločilni, peti niz.

V četrtem nizu so bolje začeli Francozi (5:3), a se je izenačena igra nadaljevala (10:10, 12:12). Slovenci so nato s tremi zaporednimi točkami pobegnili in to prednost zadržali vse do zaključka (20:16). A olimpijski prvaki so znova pokazali svojo kvaliteto in se hitro vrnili (20:20). Slovenci so imeli priložnost in zaključno žogo, nato pa se je niz zavlekel v igro na dve razlike. Francija je izkoristila šele priložnost pri 33:32 in izenačila na 2:2.

Videovrhunci četrtega niza:

Začetek četrtega niza!

Konec tretjega niza! Slovenija vodi z 2:1! Tretjega so domači dobili s 25:23.

Tretji niz je bil daleč najbolj izenačen do zdaj! Vse do izida 6:6 sta bili moštvi izenačeni na vsaki točki, nato pa so Slovenci povedli z 8:6 in kmalu še 12:8. Nekdanji slovenski selektor Andrea Giani je vzel minuto odmora in Francija se je približala (14:15). Po maratonski točki je Slovenija znova ušla (19:15), a pri izidu 20:20 je bil rezultat znova izenačen. Zaključek so domačini odigrali bolje in prišli do zmage s 25:23 in vodstva z 2:1 v nizih.

Videovrhunci tretjega niza:

Začetek tretjega niza!

Konec drugega niza! Slovenci so z odlično igro ves čas vodili in se zasluženo veselijo izenačenja na 1:1 v nizih!

Slovenski odbojkarski reprezentanti so v drugem nizu še dvignili nivo svoje igre in praktično od začetka narekovali ritem. Hitro so povedli s tremi točkami prednosti (9:6), nato pa to razliko ves čas uspešno ohranjali. Francozi so se najbolj nevarno približali ob izidu 19:21, a Slovenci so izkoristili tretjo zaključno žogo in zasluženo izenačili na 1:1 v nizih.

Videovrhunci drugega niza:

Začetek drugega niza!

Konec prvega niza! Slovenci so ga izgubili z 21:25!

Po slabem začetku (0:2, 4:7) so se slovenski odbojkarji pred razprodanimi Stožicami zbudili šele, ko je selektor Gheorghe Cretu namesto Dejana Vinčića v igro poslal Gregorja Ropreta. Ob izidu 15:15 so ujeli priključek, a so Francozi hitro spet pobegnili (19:17). V zaključku so ves čas držali prednost nekaj točk, Sloveniji pa ni pomagal niti blok Jana Kozamernika z glavo.

Videovrhunci 1. niza:

ZAČETEK TEKME V STOŽICAH!

Francozom so se ob Zdravljici zagotovo zatresla kolena:

Navijaško vzdušje pred največjo dvorano v Sloveniji:

Tudi drugo tekmo slovenske odbojkarske reprezentance na domačem svetovnem prvenstvu bomo pospremili z rezultatom in najlepšimi akcijami v živo. V razprodanih Stožicah se bo vse skupaj začelo ob 20.30.

Kubanci preskočili Japonce

Dogajanje v Stožicah se je dopoldne začelo z obračunom med Kubo in Katarjem, s 3:1 so bili boljši odbojkarji iz Srednje Amerike. Brazilija je bila prepričljivo boljša od Japonske (3:0) in vodi v skupini B. Popoldne so do prve zmage na prvenstvu prišli odbojkarji Nemčije, ki so s 3:0 ugnali Kamerun. Največ dela z Afričani so imeli v prvem nizu, ki so ga dobili šele na razliko (30:28). Brez izgubljenega niza pa so drugi test na mundialu znova prestali Američani, ZDA so bile s 3:0 boljše od Bolgarov.

Poljake so v večernem terminu brez večjih težav ugnali Mehiko s 3:0 v nizih, tekmeci z druge strani Atlantika so bili najnevarnejši v zadnjem nizu, ko so prišli do 19. točke.