Bedene po pravi drami ostal brez finala v Budimpešti

ATP 29. Apr 201813:22 > 13:23
Buda Mendes, Getty Images Sport

Najboljši slovenski tenisač je v maratonskem obračunu z Johnom Millmanom v nedeljskem "podaljšku" potegnil krajšo in ostaja brez drugega zaporednega finala v Budimpešti (6:2, 6:7 in 6:7).

Dvoboj je v soboto ob rezultatu 1:1 v nizih prekinila tema, tretji niz pa je v nedeljo postregel s pravo dramo. Aljaž Bedene ni deloval prepričljiv in nasprotniku z eno izgubljeno igro na svoj začetni udarec ponudil priložnost, da dvoboj odloči v deseti igri. John Millman se je priložnosti ustrašil in prvi slovenski lopar se je prebudil.

Bedene je najprej nasprotniku odvzel servis, nato pa brejk potrdil brez izgubljene točke. Millman je bil povsem na dnu, Bedene pa si je na njegov začetni udarec priigral tri zaključne žogice, a tudi sam dvoboja ni znal zaključiti.

Millman je podaljšano igro začel z mini-brejkom, ob menjavi strani pa je Avstralec vodil že s 5:1. 28-letnik si je ob rezultatu 6:2 priigral kar štiri zaključne žogice, po pravi drami pa izkoristil prav zadnjo.

Prvi del dvoboja smo spremljali v soboto, ko je Bedene prvi niz dobil s 6:2, v drugem pa pri vodstvu s 6:5 že seviral za zmago, vendar najprej izgubil igro na svoj servis, nato pa še podaljšano igro s 4:7.

Millman se bo v finalu pomeril z Italijanom Marcom Cecchinatom, ki se je na glavni del turnirja prebil kot srečni poraženec kvalifkacij. Cecchinato je bil v prvem polfinalu s 5:7, 7:6 in 6:3 boljši od rojaka Andreasa Seppija.