ATP Peking: Sezona iz sanj za Basilašvilija

ATP 7. Okt 201815:34 > 15:40
Twitter

Nikoloz Basilašvili je zmagovalec ATP turnirja serije 500 v Pekingu. V finalu je z izidom 6:4, 6:4 ugnal Juan Martina Del Potra in tako osvojil drugi turnir ATP v tekoči sezoni.

Potem, ko 26-letnemu Gruzijcu v Kitzbühlu predlani ter v Memphisu lani finala ni uspelo dobiti, je letos dosegel dve pomembni turnirski zmagi. V finalu Hamburga je julija ugnal Leonarda Mayerja, danes pa se je po robu pogumno postavil še enemu Argentincu, Juan Martinu Del Potru.

Resda je bil “Delpo” cel teden nahoden, tudi danes je bilo vidno, da mu primanjkuje moči in na odmorih izpihuje nos, a to ne sme zmanjšati fantastične predstave Basilašvilija, ki bo z zmago napredoval za 11 mest in se jutri znašel na 23. mestu ATP lestvice.

To je seveda njegova najboljša uvrstitev v karieri, ki mu bržčas zagotavlja status nosilca na prihajajočem turnirju velike četverice v Melbournu januarja.