London: Raonić drugi polfinalist

ATP 17. Nov 201622:50 > 22:55
Getty Images/Justin Setterfield

Z zmago proti Dominicu Thiemu v zadnji tekmi predtekmovanja skupine "Ivan Lendl" je Kanadčan Miloš Raonić kot drugi uvrščen v polfinale zaključnega Mastersa v Londonu.

Prvi niz je zaznamovalo predvsem dejstvo, da niti Avstrijec, niti Kanadčan nista imela niti ene priložnosti za odvzem servisa. V dvanajstih igrah je le trikrat prišlo do izenačenja na 40:40. V podaljšani igri je prvi servis vzel Miloš, a nato sta sledila dva “mini-brejka” Thiema. Ko se je “tie-break” prevesil v odločilno fazo, je imel boljše živce Kanadčan in prvi niz dobil z rezultatom 7-5 v podaljšani igri.

V drugem delu je Thiem Raoniću takoj ponudil tri “brejk” priložnosti in seveda je človek, ki na ATP turneji porabi največ časa za urejanje svoje pričeske, priložnost znal izkoristiti. Čeprav je imel v nadaljevanju Miloš dve priložnosti za še izdatnejšo prednost, je Thiem uspel zdržati vsaj do 5:3, nato pa je v najdaljši igri drugega niza Raonić izkoristil drugo “meč” žogico in se uvrstil v svoj prvi polfinale zaključnih Mastersov (v drugem poskusu).

Raonić je tako postal prvi Kanadčan, ki bo igral v polfinalu zaključnega Mastersa. V petek bomo dobili še druga dva polfinalista. Andy Murray bo igral proti Stanu Wawrinki, Kei Nishikori pa z Marinom Čilića. Možnosti za napredovanje imajo samo še prvi trije, scenarije pa si lahko ogledate spodaj.