Presenetljiv konec za Čilića v Čenaju

ATP 4. Jan 201716:07 > 16:12
Justin Setterfield/Getty Images

Marin Čilić je na ATP turnirju v indijskem Čenaju, kjer je bil v vlogi prvega nosilca, izpadel že v 2. krogu.

Od najboljšega hrvaškega tenisača ta hip je bil boljši slovaški kvalifikant Jozef Kovalik. Slednji je z izidom 7:6, 5:7 in 7:5 slavil po 2 urah in 51 minutah.

Slovak je prvi niz dobil po podaljšani igri, v drugem je Čilić uspel zmagati z “brejkom” prednosti, nato pa je v tretjem Slovaku uspelo odvzeti servis ravno v najpomembnejšem trenutku, tako da si je prislužil svoj drugi četrtfinale na ATP turnirjih v svoji karieri (v Münchnu lani ga je ustavil Fabio Fognini).

Čilić bo ne glede na vse ostale rezultate ta teden zadržal 7. mesto na ATP lestvici, Kovalik pa se bo v najslabšem primeru premaknil na 112., s čimer bo za pet mest izboljšal svojo dosedanjo najboljšo pozicijo.