Dominacija: Novak brez težav do zmage proti Millmanu

ATP 6. Okt 20198:07 > 9:55
Koji Watanabe/Getty Images

Najvišje postavljeni teniški igralec Novak Djoković je v svojem 110. finalu kariere osvojil 76. naslov . V finalu ATP turnirja v Tokiu je s 2:0 v nizih (6:3, 6:2) premagal Avstralca Johna Millmana.

Novak Djoković je z odličnim servisom toda nekoliko slabšim “backhandom” uspel premagati Millmana, ki je tako izpustil priložnost, da bi postal prvi kvalifikant po Daniilu Medvedevu, ki bi osvojil ATP turnir.

V prvem nizu je Djoković potreboval zgolj eno break priložnost, da je prišel do vodstva v nizih z 1:0.

V drugem je bilo videti več daljših izmenjav in za gledalca bolj atraktivno doseženih točk. Avstralec je izgubil prvi dve servisni igri, Djoković je to izkoristil, povedel s 4:0 in tako praktično že odločil zmagovalca.

To je bil 11. naslov v 11. finalu za Djokovića na azijski turneji. Ker Rafael Nadal na turnirju ni zaigral bo Novak še 272. teden začel kot najvišje postavljeni tenisač na ATP lestvici. Od rekorda, ki ga ima v lasti Roger Federer ga loči še 38 tednov.

Millman, ki je trenutno na 80. mestu lestvice ATP bo po nastopih v Tokiu, ki jih je začel v kvalifikacijah zdaj zagotovo uvrščen med 60. najboljših.