Đokoviću neugodni Madžar spet odščipnil niz

ATP 2. Nov 202123:37 > 23:43 0 komentarjev
Francois Nel/Getty Images

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković se je po 51 dneh oziroma po porazu v finalu odprtega prvenstva ZDA vrnil na igrišča in na zadnjem mastersu sezone zabeležil zmago v drugem krogu proti Madžaru Martonu Fucsovicsu s 6:2, 4:6, 6:3.

Najboljši teniški igralec na svetu se je na igrišču potil natanko dve uri.

Imel je precej težav z 29-letnim Madžarom, ki je po edinem brejku v drugem nizu prišel do izenačenja na 1:1. Štiriintridesetletni Beograjčan vseeno ni dovolil presenečenja, zabeležil je 45. zmago v sezoni ob šestih porazih, mu je pa – zanimivo – Fucsovics že spet ukradel niz, tako kot v Dohi predlani in v Flushing Meadowsu tri leta nazaj.

Medtem ko največjega “Noletovega” izzivalca, Danila Medvedjeva, dvoboj 2. kroga proti Belorusu Ilji Ivaški še čaka, se bo Đokovič v tretjem krogu pomeril z boljšim iz francoskega dvoboja med Gaelom Monfilsom in Adrianom Mannarinojem.

Đokovič bi si lahko že v Parizu zagotovil naziv številke ena ob koncu sezone. To bi mu uspelo sedmič, kar bi bil nov rekord. S šestimi si za zdaj na vrhu te lestvice najboljši položaj deli z Američanom Petom Samprasom. Za rekord bi mu ne glede na dosežek Medvedjeva zadostovala osvojena lovorika v Parizu.