Nadal začel pohod proti 12. naslovu v Monte Carlu

ATP 14. Apr 202116:24 0 komentarjev
Rafael Nadal

Rafael Nadal je uspešno začel sezono na pesku. V Monte Carlu je s 6:1 in 6:2 premagal Federica Delbonisa.

Rafael Nadal je svoj prvi dvoboj na pesku v sezoni 2021 opravil z odliko. Federico Delbonis ni imel nobenih možnosti, Španec je za zmago s 6:1 in 6:2 potreboval le uro in 21 minut.

V prvem nizu je Nadal povsem prevladoval, tekmecu vzel servis v drugi in četrti igri, dobil 26 od 39 točk in Argentincu ni dopustil niti ene priložnost za break.

Tudi drugi niz se je začel podobno, Nadal je nemudoma prišel do dveh breakov prednosti, vendar je Delbonisu uspel re-break v četrti igri, ko je izkoristil četrto break žogico. Nadal je nato v sedmi igri naredil še en break in v naslednji igri serviral za zmago. Ubranil je eno break žogico, sam pa izkoristil tretjo priložnost za zmago in dvoboj dobil.

Nadal je v Monte Carlu osvojil rekordnih 11 lovorik, niz neporaženosti v kneževini pa je podaljšal na 72 dvobojev.