ATP 21. Apr 202118:52 > 23:45 0 komentarjev

Prvi nosilec močnega ATP turnirja v Barceloni Rafael Nadal se je moral za vstop v tretji krog pošteno potruditi. Bolgar Ilja Ivaška mu je celo odvzel prvi niz, nato pa se je Španec le prebudil in na koncu vendarle prišel do zmage s 3:6, 6:2 in 6:4. S turnirjem je po diskvalifikaciji že zaključil deveti nosilec Fabio Fognini, ki naj bi užalil linijsko sodnico. Italijan vse skupaj zanikal, a ni pomagalo.

Prvopostavljeni Nadal je po dveh urah in 21 minutah napredoval s 3:6, 6:2, 6:4 in bo v osmini finala igral proti zmagovalcu obračuna med Japoncem Keijem Nishikorijem in Čilencem Cristianom Garinom. Brez težav sta napredovala drugi in tretji nosilec, Rus Andrej Rubljov in Grk Stefanos Cicipas.

Fognini je bil diskvalificiran:

V Barceloni je sicer bolj odmeval obračun Fogninija proti Špancu Bernabeju Zapati Mirallesu. Italijan je namreč v drugem nizu pri izidu 4:4, prvega je izgubil z 0:6, z neprimernimi besedami žalil stranskega sodnika, zato ga je glavni sodnik diskvalificiral zaradi nešportnega vedenja. Fognini je bil že leta 2017 izključen s turnirja, potem ko je na grand slamu v New Yorku žalil stransko sodnico.

Barcelona, ATP (1.702.800 evrov):

– 2. krog:
Rafael Nadal (Špa/1) – Ilja Ivaška (Blr) 3:6, 6:2, 6:4;
Kei Nishikori (Jap) – Cristian Garin (Čil/13) 7:6 (5), 4:6, 6:1;
Diego Schwartzman (Arg/4) – Frances Tiafoe (ZDA) 3:6, 7:5, 6:1;
Corentin Moutet (Fra) – Daniel Evans (VBr/16) 6:4, 5:7, 6:3;
Bernabe Zapata Miralles (Špa) – Fabio Fognini (Ita/9) 6:0, 4:4 (diskvalifikacija);
Pablo Carreno-Busta (Špa/6) – Jordan Thompson (Avs) 6:4, 6:0;
Albert Ramos (Špa) – Adrian Mannarino (Fra/17) 6:4, 6:4;
Andrej Rubljov (Rus/3) – Federico Gaio (Ita) 6:4, 6:3;
Felix Auger-Aliassime (Kan/10) – Lorenzo Musetti (Ita) 4:6, 6:3, 6:0;
Alex de Minaur (Avs/14) – Aleksander Bublik (Kaz) 7:6 (3), 6:2;
Stefanos Cicipas (Grč/2) – Jaume Munar (Špa) 6:0, 6:2;