Novak Đoković že v tretjem krogu mastersa v Rimu

ATP 10. Maj 202218:53 > 21:50 0 komentarjev
Novak Đoković. Foto: REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Prvi igralec sveta Novak Đoković je v drugem krogu mastersa v Rimu s 6:3 in 6:2 ugnal Rusa Aslana Karaceva in se ekspresno uvrstil v tretji krog turnirja.

Novak Đoković se počasi vrača v pravo formo. Na turnirju v Madridu je v polfinalu izgubil proti kasnejšemu prvaku Carlosu Alcarazu, v Rimu pa nadaljuje z nabiranjem forme za Roland Garros, drugi Grand Slam sezone. V drugem krogu je bil namreč s 6:2 in 6:2 boljši od Aslana Karaceva, za zmago je potreboval le uro in pol.

Đoković se bo v naslednjem krogu pomeril proti zmagovalcu dvoboja Laslo ĐereStan Wawrinka. Dobili bomo torej ali srbski obračun ali pa se bosta pomerila stara znanca Wawrinka in Đoković. V zadnjih petih letih sta tenisača odigrala le en dvoboj, srečala sta se v osmini finala Odprtega prvenstva ZDA leta 2019.

Hitro se je poslovil 12. igralec ATP lestvice Poljak Hubert Hurkacz. Boljši od njega je bil Belgijec David Goffin s 7:6 (8) in 7:6 (2). Še lepše presenečenje je pripravil Srb Filip Krajinović, ki je v dobri uri brez težav ugnal sedmega igralca sveta Rusa Andreja Rubljova s 6:2 in 6:4.

Precej težav je imel tudi Kanadčan Felix Auger-Aliassime, ki je naletel na visoko letečega Španca Alejandra Davidovicha Fokino. Prvi niz je izgubil s 6:4, drugega dobil po podaljšani igri s 7:2, tretjega pa nato lažje s 6:2 in se uvrstil v naslednji krog.