Rubljov prek Cicipasa v finale Rotterdama

ATP 6. Mar 202117:01 0 komentarjev
Andrej Rubljov

V prvem polfinalu ATP turnirja v Rotterdamu je po zelo izenačenem obračunu Andrej Rubljov premagal Stefanosa Cicipasa s 6:3 in 7:6.

V prvem nizu je Rubljov prišel do breaka že v tretji igri, nato pa v svojih naslednjih treh servisnih igrah ubranil kar pet break žogic Cicipasa, sam pa v deveti igri brez izgubljene točke prišel do novega breaka in prvi niz dobil s 6:3.

V drugem nizu sta oba tekmeca odlično servirala in v dvanajstih igrah ni bilo na nobeni strani niti ene same priložnosti na break.
V podaljšani igri je Rubljov hitro prišel do vodstva s 4:0, nato pa igro rutinirano pripeljal do konca in izkoristil prvo zaključno žogico za zmago s 7:2.

Tako se je Grku oddolžil za poraza v četrtfinalu OP Francije in na Finalu ATP.

Rubljov bo imel v finalu priložnost, da osvoji svoj 8. naslov na turnirjih serije ATP. Tekmeca bo 23-letni Rus dobil po drugem polfinalu, v katerem se bosta pomerila Borna Ćorić in Marton Fucsovics.