Đoković prestrašil navijače, šok za Cicipasa

Grand Slam 28. Jun 202120:09 > 22:13 0 komentarjev
getty

Srbski tenisač Novak Đoković je dobil obračun 1. kroga Wimbledona. Na centralnem igrišču je s 3:1 premagal Britanca Jacka Draperja. Drugi finalist Roland Garrosa Stefanos Cicipas je že končal z nastopi. Od Grka je bil s 6:4, 6:4 in 6:3 boljši Američan Frances Tiafoe.

V dvoboj bom krenil maksimalno osredotočen, saj je proti domačim igralcem zelo nevarno igrati. Moj tekmec je namreč lahko povsem sproščen, saj nima ničesar za izgubiti,” je pred dvobojem dejal Novak Đoković, ki je v tej sezoni osvojil že dva turnirja za Grand slam – Australian open in Roland Garros. V prihodnjih dveh tednih bo imel priložnost, da že tretjič zapored dobi odprto prvenstvo Anglije.

19-letni Britanec je na začetku obračuna šokiral Novaka Đokovića in prvi niz dobil s 6:4.

V nadaljevanju se je Srb zbral in dobil preostale tri nize proti tenisaču, ki je 253. na ATP lestvici. Đoković je slavil s 4:6, 6:1, 6:2 in 6:2.

Grk Stefanos Cicipas, tretji nosilec teniškega grand slama v Wimbledonu, se od najprestižnejšega turnirja na travi poslavlja že po prvem krogu. V uvodnem krogu ga je s 6:4, 6:4, 6:3 ugnal Američan Frances Tiafoe. Cicipas, ki je na odprtem prvenstvu Francije s tesnih 2:3 v nizih izgubil šele v finalu proti Srbu Novaku Đokoviću, je bil tokrat proti 57. igralcu sveta brez možnosti za uspeh.

Dvaindvajsetletni Grk je tako že tretjič v štirih nastopih izgubil v prvem krogu Wimbledona.

Dominik Kőpfer (Nem) – Reilly Opelka (ZDA/27) 6:4, 7:6 (3), 6:2;
Denis Kudla (ZDA) – Alejandro Davidovich Fokina (Špa/30) 5:7, 4:6, 7:6 (4), 6:3, 6:3;
Novak Đoković (Srb/1) – Jack Draper (VBr) 4:6, 6:1, 6:2, 6:2;
Kevin Anderson (JAR) – Marcelo Barrios (Čil) 6:7 (4), 6:4, 6:4, 7:6 (4);
Andreas Seppi (Ita) – Joao Sousa (Por) 4:6, 6:4, 7:5, 6:2;
Jiri Vesely (Češ) – Yannick Hanfmann (Nem) 6:1, 7:5, 7:6 (5);
Frances Tiafoe (ZDA) – Stefanos Cicipas (Grč/3) 6:4, 6:4, 6:3;
Miomir Kecmanović (Srb) – Facundo Bagnis (Arg) 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 (1);
Liam Broady (VBr) – Marco Cecchinato (Ita) 6:3, 6:4, 6:0;
Vasek Pospisil (Kan) – Roberto Carballes Baena (Špa) 6:3, 6:3, 6:3;