Gauffova podira mejnike, v 53 minutah med najboljših osem

Grand Slam 7. Jun 202113:36 > 13:39 0 komentarjev
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Prvi današnji četrtfinalistki na Rolandu Garrosu sta postali Čehinja Barbora Krejčikova in Američanka, Cori Gauff.

Prva današnja četrtfinalna obračuna sta se končala po dveh nizih, nova četrtfinalistka je prvič v sovji karieri postala Čehinja Barbora Krejčikova, ki je s 6:2, 6:0 odpravila Sloane Stephens in ji tako preprečila ponovitev sezone 2018, ko je v Parizu igrala finale.

Krejčikova je z uvrstitvijo med najboljših osem postavila nov osebni mejnik. Igralka iz Brna, ki ima sicer že pet zmag na Slamih med dvojicami, je tokrat prvič prišla do drugega tedna tudi med posameznicami ter uspeh danes še nadgradila. Z zmagovalko US Opena 2017 je opravila v uri in desetih minutah.

Še hitreje je svojo današnjo nalogo opravila njena naslednja tekmica, Cori Gauff. 17-letna Američanka je po le 53 minutah odpravila Tunizijsko, Ons Jabeur. Z rezultatom 6:3 in 6:1 se je Gauffova prvič prebila med najboljših osem na turnirjih, ki v svetu tenisa pomenijo največ.

Varovanka akademije Patricka Muratoglouja je s tem postala najmlajša udeleženka te faze tekmovanj za Grand Slam po petnajstih letih, ko je tedaj Čehinja Nicole Vaidišova pri rosnih 17 letih v Parizu dosegla celo polfinale.

Mimogrede, japonska teniška igralka Naomi Osaka, ki je po prvem krogu OP Francije odpovedala nadaljnje nastope v Parizu, je danes odpovedala tudi nastop na turnirju v Berlinu, ki se bo začel 14. junija.

Kot so sporočili organizatorji pripravljalnega turnirja za Wimbledon, jih je 23-letna Osaka obvestila, da je v Nemčijo ne bo.