Đoković izgubil prvi niz, nato pa odpihnil Italijana

Grand Slam 9. Sep 20217:05 > 8:14 0 komentarjev

Novak Đoković in Alexander Zverev sta se zanesljivo uvrstila v polfinale Odprtega prvenstva Avstralije. Tam bo v ženski konkurenci tudi Britanka Emma Raducanu, ki je po uri in 25 minutah s 6:3 in 6:4 ugnala 11. nosilko in aktualno olimpijsko prvakinjo Belindo Benčič, in Maria Sakari, ki je bila po dveh nizih boljša od Karoline Pliškova.

Alexander Zverev ni imel večjih težav z Južnoafričanom Lloydom Harrisom. Ugnal ga je s 7:6(6), 6:3 in 6:4. Zverev je stopnjeval nivo igre, veliko težav je imel le v prvem nizu. Tam je Harris serviral za zmago v njem, a Zverev se je pobral.

Harris se po izgubljenem nizu ni več sestavil v celoti. Dvoboj je trajal dobri dve uri. Zvereva v polfinalu čaka Novak Đoković, ki je bil boljši od Italijana Mattea  Berrettinija. Številka 1 moškega tenisa je sicer izgubil prvi niz s 5:7, nato pa mu italijanski tekmec ni več mogel slediti. Srb je nato tako gladko dobil naslednje tri nize s 6:2, 6:2, 6:3 za neprekinjeni niz 26 dobljenih dvobojev na turnirjih za grand slam.

Kvalifikantka v polfinalu

18-letna Emma Raducanu nastopa šele na svojem drugem turnirju velike četverice. Navdušila je že na letošnjem Wimbledonu, kjer se je uvrstila v četrti krog. Tam jo je izločila Avstralka Ajla Tomljanović.

Emma Raducanu. Foto: guliverimage

Britanka ob uvrstitvi v polfinale ostaja brez izgubljenega niza na letošnjem Odprtem prvenstvu ZDA. Tekmovanje je začela celo v kvalifikacijah. Pri tem je Raducanujeva postala prva teniška igralka, ki se je do polfinala US Opena prebila v vlogi kvalifikantke, in šele četrta, če štejemo vse štiri največje turnirje.

Doslej je to uspelo Avstralki Christine Matison na Odprtem prvenstvu Avstralije leta 1978, Američanki Alexandri Stevenson na Wimbledonu leta 1999 in Argentinki Nadii Podoroski na Roland Garrosu leta 2020.

Uspešna je bila tudi  17. nosilka Grkinja Maria Sakari, ki je prekrižala načrte četrti nosilki iz Češke Karolini Pliškovi.

Že pred tem si je polfinale zagotovila 19-letna kanadska senzacija Leylah Fernandez, ki je izločila peto nosilko iz Ukrajine Jelino Svitolino. Fernandezova bo v polfinalu izzivala drugo nosilko iz Belorusije Arino Sabalenka, ki je bila boljša od osme nosilke Čehinje Barbore Krejčikove.

150. igralka sveta v polfinalu čaka na zmagovalko obračuna Karolina Pliškova – Maria Sakkari. Že je jasno, da bomo dobili novo zmagovalko turnirja velike četverice. V prvi polfinale sta se namreč uvrstili Arina Sabalenka in Leylah Fernandez, ki še lovita svojo prvo lovoriko za Grand Slam.