Netflixov urok na OP Avstralije “pokosil” osmerico

Grand Slam 19. Jan 202310:44 > 16:51 0 komentarjev
Frustracije Taylorja Fritza. Foto: AP Photo/Aaron Favila via Guliverimage

Že po nedokončanih dveh krogih Odprtega prvenstva Avstralije smo videli veliko presenečenj. Med drugim tudi med tenisači in tenisačicami, ki so soustvarili Netflixov šov Break point.

Med desetimi glavnimi zvezdniki serije jih je brez uvrstitve v tretji krog Odprtega prvenstva Avstralije ostalo kar osem.

Že pred začetkom prvega turnirja za grand slam v sezoni 2023 so nastop odpovedali Avstralca Nick Kyrgios in Ajla Tomljanović ter Španka Paula Badosa.

V prvem krogu je nato izpadel 13. nosilec turnirja Italijan Matteo Berrettini, boljši je bil izkušeni Britanec Andy Murray s 3:2 v nizih. V drugem krogu sta se mu pridružila še drugi nosilec Norvežan Casperr Ruud, ki je izgubil dvoboj z Američanom Jenson Brooksbyjem, in Američan Taylor Firtz, s 3:2 ga je premagal domačin Alexei Popyrin.

Kot sedma je brez 3. kroga ostala Tunizijka Ons Jabeur, ki jo je izločila Čehinja Marketa VondrousovaV tretji krog je od zvezdnikov serije sta napredovala le Grkinja Maria Sakkari in Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Kot osmi je izpadel Avstralec Thanasi Kokkinakis ki ga je izločil Berrettinijev krvnik Andy Murray.

Prav Britanec ni najbolj naklonjen Netflixovi seriji. O njej je povedal: “Nisem gledal serije, ne vem, če sploh kdaj bom. Ne gre za nekaj, zaradi česar bi se obupno želel vrniti v hotelsko sobo in prižgati Netflix. A mislim, da nisem ciljna publika. Lani, ko sem bil na turnirjih, sem včasih ugotovil, da je bilo okoli igralcev zares veliko ljudi. Ne vem, kako enostavno je ljudem pred kamero biti to, kar so. Mogoče nekateri nimajo težav s tem. A če okoli mene postaviš 10 kamer, v takšni situaciji nisem povsem naraven, še posebej, če sem pravkar izgubil tekmo.”

Serijo Break Point ustvarjajo ustvarjalci priljubljene Netflixove oddaje o Formuli 1 Drive to Survive. Serija spremlja nekaj izmed najboljših tenisačev v karavani na različnih turnirjih sezone. Omenjena deseterica je nastopila v prvih petih epizodah serije, ki so jih objavili januarja.