Prva igralka sveta brez težav, Bedene zadnjič na OP ZDA

Grand Slam 1. Sep 202220:19

Poljska teniška zvezdnica Iga Swiatek je zanesljivo napredovala v tretji krog odprtega prvenstva ZDA, potem ko je s 6:3, 6:2 premagala domačinko Sloane Stephens. Nekdanja zmagovalka turnirja velike četverice v New Yorku (2017) je bila brez možnosti proti številki ena ženskega tenisa, dvoboj pa je trajal uro in 14 minut.

Devetindvajsetletna Stephensova je korak s Swiatekovo držala le na začetku obračuna, nato pa je 21-letnica iz Varšave dala v višjo prestavo in vknjižila še drugo zanesljivo zmago v New Yorku. Na OP ZDA je doslej le enkrat igrala v četrtem krogu.

“Ves čas sem bila osredotočena, tega sem vesela. Precej bolje je bilo kot v Cincinnatiju, kjer sem imela v dvoboju s Sloane preveč nihanj v igri. Tukaj sem bila stabilna od samega začetka, zato moram biti zadovoljna s predstavo,” je dejala Poljakinja, ki je prvič v karieri igrala na osrednjem igrišču Arthurja Asha.

“Seveda želiš biti na vsakem igrišču motiviran, a vseeno je to nekaj povsem drugega. Uresničile so se mi sanje, spomnim se, kako sem kot mladinka z zgornjih sedežev gledala Sereno Williams in Karolino Pliškovo. Je pa izjemno biti tukaj spodaj,” je v izjavi na igrišču dodala zmagovalka Rolanda Garrosa.

V tretjem krogu se bo za preboj med najboljših 16 pomerila z Američanko Lauren Davis, ki je Rusinjo Jekaterino Aleksandrovo ugnala z 0:6, 6:4, 7:6 (10:5).

Med nosilkami sta drugi krog brez težav prestali Američanka Jessica Pegula in Belorusinja Viktorija Azarenka. Prva je bila s 6:4, 6:4 boljša od Aljaksandre Sasnovič, druga pa je s 6:2, 6:3 ustavila Ukrajinko Marto Kostjuk. Petra Kvitova za napredovanje ni stopila na igrišče, saj ji je Ukrajinka Anhelina Kalinina pred začetkom dvoboj predala.

Danes bodo na igrišča teniškega centra Billie Jean King stopili tudi vsi trije slovenski predstavniki v konkurenci dvojic. V moški bo igral Aljaž Bedene skupaj s Fincem Emilom Ruusuvuorijem, v ženski pa Andreja Klepač s Čilenko Alexo Guarachi ter Tamara Zidanšek z Madžarko Panno Udvardy.

Bedene odigral še zadnji obračun na turnirjih velike četverice

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je izpadel v prvem krogu konkurence moških dvojic na odprtem prvenstvu ZDA. Skupaj s Fincem Emilom Ruusuvuorijem sta bila nemočna proti domačinoma Alexu Lawsonu in Robertu Gallowayu, ki sta slavila s 6:3, 6:3. S tem je 33-letni Ljubljančan tudi uradno zaključil kariero na turnirjih velike četverice.

Bedene se bo namreč po koncu sezone upokojil, že pred tem pa je izpadel v prvem krogu med posamezniki. Tesno, s 3:2 v nizih ga je ugnal Argentinec Pedro Cachin.

Ljubljančan, ki je bil na lestvici ATP najvišje februarja 2018 na 43. mestu, je na OP ZDA v posamični konkurenci najdlje prišel do tretjega kroga, in sicer leta 2019. Na turnirjih velike četverice trenutno 347. lopar sveta nikoli ni igral v četrtem krogu.

Med dvojicami je 14-krat nastopil na grand slamih ter zabeležil dve uvrstitvi v drugi krog. Nikoli mu to ni uspelo v New Yorku.