Hitro slovo Tamare Zidanšek in Aljaža Bedeneta

Tenis 30. Avg 20226:11 0 komentarjev
Tamara Zidanšek

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izpadla v prvem krogu odprtega prvenstva ZDA, potem ko jo je s 5:7, 7:6 (3), 6:4 premagala domačinka Elizabeth Mandlik. Dvoboj je trajal dve uri in 43 minut. Ponoči se je nato od turnirjev za Grand Slam poslovil še Aljaž Bedene.

Elizabeth Mandlik, ki na turnirju nastopa s posebnim povabilom organizatorjev, je trenutno 144. igralka na lestvici WTA, gre pa za hčerko štirikratne zmagovalke turnirjev velike četverice, Hane Mandlikova.

Slednja je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja uspešno nastopala na ženski turneji, danes pa je postala sploh prva nekdanja zmagovalka OP ZDA (1985), ki lahko svojo hčerko spremlja v glavnem delu žreba na igriščih Bille Jean King v New Yorku.

Dvoboj izrazitih nihanj v igri je bolje začela 24-letna Konjičanka. Povedla je s 4:1, nato pa je Američanka izenačila na 4:4. Niz je Zidanškovi, sicer 81. igralki sveta, pripadel po drugem “breaku” v 12. igri. V drugem nizu se je slovenska predstavnica dvakrat rešila po zaostanku, a nato izgubila podaljšano igro s 3:7.

Dvoboj je odločil tretji niz, v katerem je bolje začela Mandlikova, ki je povedla s 4:1. Čeprav je imela svoje priložnosti in dvakrat izničila prednost “breaka” nasprotnice, je Zidanškova v deseti igri odločilnega niza še šestič izgubila svoj servis in končala nastope med posameznicami v New Yorku.

Za Konjičanko je bil to 16. poraz v sezoni, zabeležila pa je deset zmag. V prvem krogu med posameznicami nastop čaka še Kajo Juvan, ki se bo v torek pomerila proti Španki Cristini Bucsa.

Slovo Bedeneta od turneje

Ponoči je na igrišča v New Yorku stopil tudi Aljaž Bedene, ki je žal izgubil dvoboj proti Pedru Cachinu. Argentinski specialist za peščene podlage je Ljubljančana porazil po petih nizih s 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 7:6 (6).

S tem je Ljubljančan sklenil svoje udejstvovanje za točke in denarne nagrade. Zadnji profesionalni nastop ga čaka prihodnji mesec na Davisovem pokalu, ko bo v dresu Slovenije zaigral proti izbrani vrsti Estonije.

Srečanja bo gostil portoroški teniški center Marina.