Izjemni Đoković po drami v finalu Pariza

ATP 5. Nov 202219:26 0 komentarjev

Novak Đoković se je po zmagi nad Stefanosom Tsitsipasom z 2:1 v nizih (6:2, 3:6, 7:6) uvrstil v finale mastersa v Parizu. Obračun v francoski prestolnici se je na koncu izkazal za pravo teniško poslastico, srbski zvezdnik pa je dokazal, da je v zadnjem obdobju v zares izjemni formi.

Nekdanji prvi igralec sveta Novak Đoković je v soboto v odličnem polfinalu pariškega turnirja masters premagal Stefanosa Cicipasa in se še osmič uvrstil finale tega turnirja.

Srbski zvezdnik, ki lovi svoj sedmi naslov v Bercyju, je v prvem nizu nadigral Cicipasa, vendar je Grk odlično vrnil udarec v drugem nizu, tretji niz pa je bil izjemno napet. Sledil je tiebreak, v katerem je Cicipas povedel s 4:3, nato pa izgubil točki na svoj servis, pri čemer je ključno točko pri 5:4 osvojil Đoković. Srb je nato dvoboj zaključil in podaljšano igro dobil s 7:4.

Srb se bo v nedeljskem finalu pomeril z danskim najstnikom Holgerjem Runom, ki je v drugem polfinalu premagal Felixa Augerja-Aliassima.

“Več kot očitno je zelo sladko, ko zmagaš na takšnih tekmah proti enemu najboljših igralcev na svetu,” je dejal Đoković. “Mislim, da sem tekmo začel zelo dobro. V drugem sem imel svoje priložnosti, nato pa se je moment obrnil, občinstvo se je vključilo v igro in on je dvignil raven svojega tenisa. Zelo sem vesel, da sem premagal ta izziv.”