Kaja Juvan za četrti nastop na OP ZDA ubranila pet zaključnih žogic

Tenis 26. Avg 202322:08 0 komentarjev
kaja Juvan

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan se je s tretjo zmago v kvalifikacijah prebila na zadnji grand slam sezone, ki se bo v New Yorku začel v ponedeljek. Za četrti nastop na OP ZDA je v zadnjem krogu kvalifikacij 22-letna Ljubljančanka z 2:6, 7:6 (8), 6:4 ugnala Japonko Himeno Sakatsume.

Trenutno 146. igralka lestvice WTA dvoboja ni najbolje odprla, saj je Japonka (195. WTA) po dveh odvzemih servisa prvi niz dobila s 6:2. Po boljšem začetku Ljubljančanke je bila Japonka bližje zmagi tudi v drugem nizu. Vodila je s 4:2, nato sicer izgubila prednost, v podaljšani igri pa je imela kar pet priložnosti za zmago.

V 13. igri drugega niza je vodila s 6:3, a je druga najboljša Slovenka na lestvici WTA vse tri zaporedne priložnosti za zmago Japonke ubranila, nato pa še dve pri izidu 6:7 in 7:8. Podaljšano igro je dobila z 10:8, v tretjem nizu pa takoj v uvodni igri odvzela servis tekmici.

Japonka je pri vodstvu Slovenke s 3:2 v odločilnem nizu zahtevala zdravniški premor, a tudi to ni spremenilo poteka dvoboja. Ta je trajal dve uri in 34 minut.

Kaja Juvan bo četrtič nastopila na OP ZDA, leta 2020 in 2021 je izpadla v drugem krogu, lani pa v prvem. Njena tekmica v prvem krogu tokratnega turnirja še ni znana.

V kvalifikacijah je nastopila tudi Tamara Zidanšek (119. WTA), ki pa je ponoči za las ostala brez glavnega dela žreba OP ZDA. V zadnjem kvalifikacijskem obračunu jo je po slabih treh urah in pol s 7:6 (11), 3:6, 7:6 (8) premagala Rusinja Tatjana Prozorova, 229. igralka sveta.