Medvedjev “pluje” mirno, zdaj ga čaka teniški romantik

Grand Slam 22. Jan 202213:58 > 14:18 1 komentar

Prvi favorit za zmago na OP Avstralije v konkurenci moških posameznikov, Rus Danil Medvedjev, se je brez kakrših koli preglavic prebil v drugi teden tekmovanja. Na poti do osmine finala je oddal vsega en niz. Danes je z izidom 6:4, 6:4 in 6:2 odpravil Nizozemca, Botica Van de Zandschulpa.

Medvedjev se je v Melbournu že četrto leto zapored uvrstil (vsaj) do osmine finala OP Avstralije.

Van de Zandschulpa je z igrišča pospremil po manj kot dveh urah in si tako pripravil “zmenek” z nekom, ki ga širša teniška javnost od preostalih nastopajočih še najmanj pozna. V ponedeljek dopoldne po našem času bo meril moči s 70. igralcem sveta, Maximeom Cressyjem.

Francoz, ki je zaradi igranja na kolidžu sprejel ameriško državljanstvo, je eden izmed res redkih igralcev, ki v teh časih nekoliko počasnejših podlag še zmeraj redno uporablja igro servis & volej.

Danes je proti domačinu Christopherju O’Connelu na mrežo prišel kar 70-krat (!) in iz tega iztržil 50 točk, na treh tekmah do osmine finala pa je nekdanji član univerze UCLA izstrelil kar 77 asov.

Na koncu je slavil po štirih nizih. Kot prikazuje zgornji “čivk”, je bil v prvem in drugem krogu Cressy še bolj dejaven s temi izleti naprej.

Grk izgubljen v galaksiji…pozabil, da je že konec

Zmage se je razveselil tudi četrti nosilec turnirja, Stefanos Cicipas, ki je imel nemalo težav s francoskim nasprotnikom, Benoitom Paireom. Po štirih nizih ter 2 urah in 45 minutah boja je Grk ob zmagovalni točki kar pozabil, da je že čez ciljno črto.

Za nagrado se bo v osmini finala meril proti eno leto starejšemu Taylorju Fritzu. Američan je v petih nizih strl odpor Španca, Roberta Bautiste Aguta. Napredoval je tudi 9. nosilec, Kanadčan Felix Auger Aliassime, ki je ob zmagi s Kanado v ATP Pokalu očitno našel pravo formo.

Danes je odigral brezhibno, naštel 40 nebranjenih udarcev in 21 neizsiljenih napak, za nagrado ga čaka finalist iz sezone 2018, Marin Čilić.

“Vintage” Hrvat

Ta je v tretjem krogu odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu izločil petega nosilca Rusa Andreja Rubljova. Triintridesetletni Hrvat je Rusa premagal s 7:5, 7:6 (3), 3:6, 6:3 po dveh urah in 38 minutah, ob tem pa na trenutke spomnil na predstave, s katerimi je leta 2014 osvojil svoj edini grand slam na OP ZDA.

Čilić je z izjemo zaključka tretjega niza sijajno serviral in z agresivno igro (55 “winnerjev”) spravljal v obup favoriziranega Rusa. Sedemindvajseti nosilec je dobil kar 85 odstotkov točk s prvim servisom, tudi z drugim pa je bil zelo zanesljiv (55 odstotkov).

V celotnem obračunu je Rubljovu nekaj upanja na preobrat ponudil le ob “mrku” v drugi polovici tretjega niza. Takrat je imel Hrvat že odvzem servisa prednosti in vodstvo s 3:2, a je izgubil štiri zaporedne igre. Vseeno se je v četrtem nizu zbral, ob odličnem servisu pa je bil za zmago dovolj “brejk” v četrti igri.