Na turnirju v Italiji vabilo namenili 43-letnemu “turistu”

ATP 10. Apr 202216:25 > 16:32 0 komentarjev
zajem zaslona

Na challenger turnirju v italijanski Barletti, ki se bo odvijal v prihajajočem tednu, so danes in včeraj potekale kvalifikacije za preboj v glavni del tekmovanja. Daleč največ pozornosti obiskovalcev je požel 43-letni domačin Savino Lapalombella. Gospod v kar spodobnih letih ni tekmoval že štiri leta, višje od 1469. mesta tako ali tako ni bil uvrščen, njegovo (ne)znanje tenisa pa se je odrazilo tudi na rezultatu in predvsem njegovem gibanju. Vsekakor slabo porabljen "wildcard" organizatorja.

20-letni Francoz Titouan Droguet je veteranu namenil eno igro (6:0, 6:1), pa še ta je bila verjetno bolj tolažilna. Tekma je trajala vsega 38 minut, prvi niz je potekal le četrt ure.

Lapalombella ima tudi svojo spletno stran, kjer se predstavlja kot teniški igralec, podjetnik in kreditni posrednik.

Challenger v Barletti je v zelo lepem spominu ostal najboljšemu slovenskemu teniškemu igralcu Aljažu Bedenetu, ki je turnir dobil kar trikrat.