Pester začetek: Nadalu ‘ukradli’ lopar, tekmeca mučili krči

Grand Slam 16. Jan 20239:03 0 komentarjev
Rafa Nadal; FOTO: Guliverimage

Branilec naslova, Rafael Nadal, je v prvem krogu OP Avstralije s 3-1 v nizih porazil Britanca Jacka Draperja. Ta se je celoten zadnji niz mučil s krči in poškodbo trebušne mišice.

Obračun dveh levičarjev je trajal 3 ure in 43 minut, Španec je bil na koncu boljši s 7:5, 2:6, 6:4 in 6:1.

Znova se je pokazalo, da je v Avstraliji izjemnega pomena fizična priprava. Draper je najbolj obetaven britanski teniški igralec po Andyju Murrayju, a ga je na melbournskem soncu začelo “pobirati”, ko je tekma zavila v tretji niz.

Dobil sem enega izmed najbolj zahtevnih nasprotnikov. Glede na vse, kar se mi je dogajalo v zadnjega pol leta, moram biti z razpletom več kot zadovoljen,” je po tekmi dejal Nadal.

“Stari, kje je moj lopar?”

Branilec naslova je med tekmo doživel tudi zanimivo prigodo, saj mu je pobiralec žogic pomotoma vzel lopar in ga nesel napenjat. Zaplet je Majorčan skupaj z glavnim sodnikom, Jonom Blomom hitro rešil.

Branilec naslova se bo v 2. krogu pomeril z Američanom, MacKenziejem McDonaldem, ki je po petih nizih strl odpor rojaka, Brandona Nakashime.

V moški konkurenci je za največje presenečenje poskrbel Čeh, Jiří Lehečka, ki je brez izgubljenega niza porazil 21. nosilca, Borno Ćorića.

Skrbi za navijače Đokovića

Novak Đoković, ki je prejšnji teden prekinil trening tekmo z Danilom Medvedevim, je včerajšnji trening v Melbournu na igrišču št.10 odpovedal in s tem nakazal, da z njegovim levim stegnom vendarle ni vse v najlepšem redu. “Ne naprezam se preveč, varčujem moči za tekme,” je svoje pristaše miril Đokovič. Za danes je sprva odpovedal trening, nato pa se je vendarle pojavil na igriščih, kot poroča srbska tiskovna agencija Tanjug. Vadba je bila zaprta za javnost, Đoković pa je imel po fotografijah, ki so se pojavile na družbenih omrežjih, povito levo stegensko mišico.

Melbourne, grand slam (47,7 milijona evrov), Izidi:

moški, 1. krog:
Mackenzie McDonald (ZDA) – Brandon Nakashima (ZDA) 7:6 (5), 7:6 (1), 1:6, 6:7 (10), 6:4;
Yoshihito Nishioka (Jap/31) – Mikael Ymer (Šve) 6:4, 6:2, 7:5;
Karen Hačanov (Rus/18) – Bernabe Zapata Miralles (Špa) 7:6 (3), 6:2, 6:0;
Juncheng Shang (Kit) – Oscar Otte (Nem) 6:2, 6:4, 6:7 (2), 7:5;
Hubert Hurkacz (Pol/10) – Pedro Martinez (Špa) 7:6 (1), 6:2, 6:2;
Denis Shapovalov (Kan/20) – Dušan Lajović (Srb) 6:4, 4:6, 6:4, 6:1;
Sebastian Korda (ZDA/29) – Cristian Garin (Čil) 6:4, 1:6, 6:3, 6:2;
Yosuke Watanuki (Jap) – Arthur Rinderknech (Fra) 6:3, 6:3, 6:2;
Tallon Griekspoor (Niz) – Pavel Kotov (Rus) 6:3, 7:6 (3), 6:3;