Po fantastični zmagi proti Kitajski Slovenke čaka Romunija

Pokal Billie Jean King 13. Nov 202214:24 0 komentarjev

Slovenska ženska teniška reprezentanca se bo aprila v dodatnih kvalifikacijah za uvrstitev na zaključni turnir elite Pokala BJK 2023 pomerila proti Romuniji. Po včerajšnji veliki zmagi nad Kitajsko, ko so slovenska dekleta v Velenju slavila s 3:1, naša teniška reprezentanca zdaj lovi uvrstitev med dvanajst najboljših na svetu.

Devet zmagovalcev aprilskih dvobojev se bo uvrstilo na novembrski finalni turnir, na katerem bo sodelovalo dvanajst najboljših reprezentanc na svetu. Tam imata mesto že zagotovljeno letošnja finalista, Švica in Avstralija, ki se bosta danes v Glasgowu srečala v finalu, ter gostitelj tekmovanja, ki še ni znan. Slovenija si je mesto v zadnjem krogu kvalifikacij za F12 pokala BJK zagotovila v Velenju, kjer je senzacionalno premagala Kitajsko.

Na žrebu je ekipa kapetana Andreja Kraševca dobila najnižje uvrščeno nosilko, glede na to, da se ekipi še nista srečali, pa je gostitelja določil žreb.

“Naša želja je bila, da igramo doma, zato sem z žrebom zelo zadovoljen. Upam, da bomo aprila prihodnje leto Romunijo gostili pred polnimi tribunami slovenskih navijačev, ki bodo lahko na terenu bodrili najboljše slovenske igralke,” je po žrebu za STA dejal Andrej Kraševec.