“Medo” v Rotterdamu do prvega naslova po oktobru (VIDEO)

ATP 19. Feb 202322:10 > 22:19 0 komentarjev
Danil Medvedjev slavi v Rotterdamu; FOTO: Guliverimage

Danil Medvedjev je zmagovalec najmočnejšega ATP turnirja ta teden. Rus je v finalu Rotterdama z izidom 5:7, 6:2 in 6:2 premagal Italijana, Jannika Sinnerja. Zadnji turnir pred tem je "Medo" osvojil lani oktobra na Dunaju.

To je šestnajsti naslov v karieri za Medvedjeva, tretji na tekmovanjih ranga 500.

Sinner je v prvem nizu odigral nadstandardno in servis vzel ravno v izdihljajih tega dela srečanja, potem pa Južnega Tirolca noge enostavno niso ubogale.

Medvedjev je v drugem takoj vzel servis, neprebojen tenis nadaljeval tudi v odločilnem nizu ter se s triumfom vrnil med elitno deseterico. To je hkrati še peta zmaga Moskovčana proti Sinnerju v prav toliko medsebojnih duelih. Šest let mlajšega tekmec je “Medo” premagal tudi na poti do lanskega naslova v avstrijski prestolnici.

Nov teden bo zmagovalec OP Združenih držav Amerike iz predlanske sezone začel kot 8. igralec sveta. Sinner se bo prav tako pomaknil navzgor, in sicer na 12. mesto.

Zaključna igra:

Po Jevgeniju Kafelnikovu (1999), Mihailu Južniju (2007) in Andreju Rubljovu (2021) je Medvedev četrti Rus s turnirsko zmago v Rotterdamu.

Alcaraz po vrnitvi do sedmega turnirja

Španec Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega turnirja v Buenos Airesu. V finalnem dvoboju turnirja na peščenih igriščih je v obračunu prvih dveh nosilcev s 6:3 in 7:5 premagal Britanca Camerona Norria. Drugi igralec sveta je v Argentini odigral svoj prvi turnir v tem letu, zaradi poškodbe mišice je izpustil tudi odprto prvenstvo Avstralije.

Alcaraz se je po svojem devetem finalu veselil sedme turnirske zmage, Norrie ostaja pri štirih.

Španec je v finalu prikazal svojo prepoznavno igro, videti je bilo, da bo zmagal brez večjih težav, potem ko je dobil prvi niz, je v drugem že vodil s 3:0, 4:1 in 5:2. Pri 5:3 je serviral za zmago, a storil nekaj nepotrebnih napak, tudi dvojno napako pri servisu, s katero je tekmec prišel do “breaka”.

Toda Alcaraza, ki je na turnirjih zaigral prvič po dobrih štirih mesecih, to ni zmedlo, še enkrat je odvzel servis tekmecu in se veselil uspeha. Naslednji teden bo branil turnirsko zmago v Riu de Janeiru.

Prvenec sezone za Fritza

Najboljši ameriški tenisač Taylor Fritz je osvojil turnir v Delray Beachu. V finalu je na Floridi z izidom 6:0, 5:7, 6:2 porazil Srba, Miomirja Kecmanovića. To je za zmagovalca lanskoletnega Indian Wellsa prva titula letos in peta skupno.