Slovenski dvoboj v Roehamptonu pripadel mlajši

Grand Slam 28. Jun 202319:29 > 19:43 0 komentarjev

Obračun drugega kroga kvalifikacij za nastop v Wimbledonu med 24-letno Tamaro Zidanšek in 22-letno Kajo Juvan je na igriščih Roehamptona v predmestju Londona dobila slednja. Po uri in dvajsetih minutah je bila Ljubljančanka boljša z izidom 6:4, 6:4 ter tako ostaja edina preostala Slovenka v predtekmovanju posameznic.

Kaja je bila zelo učinkovita pri začetnem udarcu, obe sta bili tudi relativno uspešni ob prihodih na mrežo (okoli 70 %), a je mlajša izmed slovenskih deklet v izmenjavah pokazala, da ji travnata podlaga vseeno nekoliko bolj ustreza.

V prvem nizu je servis vzela pri 5:4, sicer v drugem delu srečanja dvakrat zaostajala za “brejk”  (2:3 in 3:4), potem pa s tremi zaporednimi igrami prišla do preboja v naslednji krog ter v medsebojnih srečanjih znižala na 2-3 v zmagah. Zdaj Juvan do preboja v glavni del tekmovanja, kjer se je doslej že dvakrat prebila med najboljših 32, čaka le še ena prepreka.

Stara znanka iz Turčije

To bo Avstrijka Sinja Kraus, ki je po dveh nizih odpravila Romunko s ciprskim potnim listom Raluco Georgiano Serban (6:4, 7:5).

Juvan se je z jutrišnjo tekmico enkrat že pomerila, in sicer v sklopu reprezentančnega tekmovanja BJK Cup, ko je Slovenija lani s severnimi sosedami igrala na peščenih igriščih v Antalyi. Tedaj je bila Ljubljančanka boljša s 6:1 in 6:4.

Kaja ima na Roehampton lepe spomine, saj je prav na teh igriščih kot mladinka leta 2017 prišla vse do finala tradicionalnega turnirja, ki služi kot priprava na juniorski Wimbledon in izgubila proti Američanki Claire Liu. Na sveti travi je istega leta v konkurenci dvojic slavila z Olgo Danilović.