Garcia žari – trije meseci, tri podlage, tri turnirske zmage

Tenis 21. Avg 202222:09 > 22:32 0 komentarjev
Caroline Garcia; Foto: Guliverimage

Caroline Garcia je zmagovalka WTA turnirja serije 1000 v Cincinnatiju. V finalu je bila z izidom 6:2, 6:4 boljša od Čehinje Petre Kvitove in s tem postala prva igralka v zgodovini tega turnirja, ki je slavila kot kvalifikantka.

Garcia je celoten teden odigrala fenomenalno.

Na poti do zmage je ugnala tri nosilke, potem pa v finalu še nekdanjo št. 2 svetovnega tenisa, Petro Kvitovo. To pomeni, da je Francozinja v zadnjih treh mesecih osvojila tri turnirje na treh različnih podlagah. Cincinnati se igra na trdi podlagi, prejšnji mesec je slavila na pesku v Varšavi, junija pa je bila najboljša na travnati podlagi v Bad Homburgu.

V zadnjih tridesetih tekmah ima Garcia bilanco 26:4!

Turnirska zmaga, to je njena jubilejna deseta med posameznicami v karieri, jo pelje na 17. mesto WTA lestvice, po številu osvojenih točk v tekoči sezoni je “Caro” celo na 9. mestu.

Kvitovo nastop v finalu pelje na 20. mesto WTA lestvice, kar ji prinaša status nosilke na prihajajočem OP Združenih držav.

‘Slovenski’ teden na Sportklubu

V prihodnjih dneh bosta na turneji potekala dva turnirja – eden v Clevelandu, drugi pa v kanadskem Granby, kjer bosta med drugim nastopili tudi Kaja Juvan in Tamara Zidanšek.

Srečanja z omenjenih tekmovanja lahko spremljate na programih televizije Sportklub.