Štirje presenetljivi podatki teniške sezone 2016

Alex Goodlett/Getty Images

V iztekajočem letu 2016 se je na področju tenisa zgodilo toliko stvari, da je na nekatere fascinantne podatke zlahka mogoče pozabiti. Novinarski kolegi spletne strani Tennis so izpostavili štiri zanimiva dejstva.

1.Nicola Mahut je sploh prvi Francoz, ki je leto končal na prvem mestu ATP lestvici bodisi med posamezniki ali dvojicami. Kar malce neverjetno za državo s tako dolgo teniško tradicijo in predvsem državo, ki tako veliko vlaga v beli šport.

2.Karolina Pliškova je na US Openuprvič presegla 3. krog tekmovanja na katerem koli turnirju velike četverice…in prišla kar do finala. Na poti do srečanja kariere je premagala tako Venus, kot tudi Sereno Williams, kar je na istem turnriju do sedaj uspelo samo trojici: Martini Hingis, Justine Henin in Kim Clijsters.

3.Novak Đoković je prišel do finala US Opena, njegovi tekmeci so imeli veliko težav s poškodbami, tako da je srbski tenisač v šestih dvobojih do nedeljskega finala odigral le devet nizov. To je najmanj v zgodovini turnirjev velike četverice, odkar na njih sodeluje 128 tekmovalcev. Leta 1979 je John McEnroe do finala odigral 10 nizov.

4. Venus Williams je na US Openu igrala svoj 72. turnir za Grand Slam v karieri – starejša izmed sester Williams je profesionalka postala leta 1994, ko je bil John McEnroe še aktiven tenisač. Ne samo, da Venus vztraja na turneji, temveč tudi zmaguje in je leto zaključila na 17. mestu, bila pa je celo 6!