Alcaraz ni imel lahkega dela, Medvedjev potreboval pet nizov

Tenis 18. Jan 202417:55 0 komentarjev

V drugem krogu prvega grand slam turnirja favorizirani teniški igralci zmagujejo, a nikakor nimajo lahkega dela. Po Igi Swiatek, Alexandru Zverevu in Casperju Ruudu se je danes namučil tudi drugi nosilec Španec Carlos Alcaraz, ki je po treh urah in pol izenačenega boja s 6:4, 6:7, 6:3 in 7:6 premagal 46. igralca sveta Italijana Lorenza Sonega.

“Niti nisem pričakoval lahkega meča, Sonego je vedno neugoden, težko je pri njem najti šibko točko. Sem pa zadovoljen s prikazanim, oba sva pokazala visoko raven tenisa, čeprav temperatura in veter vendarle nista dovoljevala maksimuma,” je po dvoboju dejal Alcaraz, ki je pred tem proti Italijanu izgubil edini medsebojni dvoboj, doslej pa še nikoli v Melbournu ni prišel dlje od tretjega kroga, lani zaradi poškodbe niti ni nastopil.

Dvajsetletni Alcaraz, ki je odigral jubilejno, 200. tekmo na ATP touru in zabeležil 157. zmago, bo poskušal postati tretji moški v odprti eri, ki je osvojil tri turnirje za grand slam pred 21. letom, za Bjornom Borgom in Matsom Wilanderjem. Ima tudi priložnost, da zamenja Novaka Đokovića na prvem mestu računalniške lestvice ATP. V tretjem krogu se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med indijskim kvalifikantom Sunmitom Nagalom in kitajskim povabljencem Shangom Junchengom.

Pozno zvečer si je napredovanje zagotovil tudi Rus Danil Medvedjev, ki se je s Fincem Emilom Ruusuvuorijem mučil kar pet nizom. Finec je že vodil z 2:1 v nizih, a je ruski as po 4 urah in 21 minutah strl finski oreh. Najprej je četrti niz dobil po podaljšani igri, peti niz pa je Finci zavezal kravato in se razveselil napredovanja.

Pri dekletih pa ni šlo brez poraza ene izmed najvišje postavljenih igralk. Izpadla je namreč peta nosilka Jessica Pegula, ki je morala priznati premoč Francozinji Clari Burel. Ta je bila boljša z izidom 6:4, 6:2. Pegula je do zdaj najvišje postavljena igralka, ki je končala tekmovanje.

“Še vedno se tresem. Še vedno ne vem, kaj naj rečem,” je bila po zmagi brez besed Francozinja, ki se bo v tretjem krogu pomerila z rojakinjo Oceane Dodin.

Izpadla tretja nosilka in osmi nosilec

Holger Rune je presenetljivo izpadel v drugem krogu odprtega prvenstva Avstralije, kjer je bil osmi nosilec. Dvajsetletnika je s 7:6 6:4, 4:6 in 6:3 premagal 122. igralec sveta Francoz Arthur Cazaux, ki so ga na turnir povabili.

Rune je bil v Melbournu brez podpore svojega trenerja Borisa Beckerja, trikratni zmagovalec Wimbledona prvi turnir za grand slam v sezoni spremlja kot strokovni komentator na Eurosportu iz Münchna. Namesto njega je za Danca skrbel Severin Lüthi.

Izpadla je tudi tretja nosilka in lanska finalistka Kazahstanka Jelena Ribakina. Po maratonskem dvoboju, tretji niz se je v “tie breaku” končal z 22:20, jo je izločila 57. igralka sveta Rusinja Ana Blinkova, ki je ubranila več zaključnih žog.

Tommy Paul (ZDA/14) – Jack Draper (VBr) 6:2, 3:6, 6:3, 7:5;
Miomir Kecmanović (Srb) – Jan-Lennard Struff (Nem/24) 6:4, 1:6, 7:6 (5), 1:6, 7:6 (9);
Shang Juncheng (Kit) – Sumit Nagal (Ind) 2:6, 6:3, 7:5, 6:4;
Carlos Alcaraz (Špa/2) – Lorenzo Sonego (Ita) 6:4, 6:7 (3), 6:3, 7:6 (3).
Arthur Cazaux (Fra) – Holger Rune (Dan/8) 7:6 (4), 6:4, 4:6, 6:3;
Ugo Humbert (Fra/21) – Zhang Zhizhen (Kit) 6:2, 5:7, 6:1, 7:6 (3);
Grigor Dimitrov (Bol/13) – Thanasi Kokkinakis (Avs) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4;
Felix Auger-Aliassime (Kan/27) – Hugo Grenier (Fra) 6:1, 3:6, 6:1, 6:2;
Hubert Hurkacz (Pol/9) – Jakub Menšik (Češ) 6:7 (9), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3;
Danil Medvedjev (Rus/3) – Emil Ruusuvuori (Fin) 3:6, 6:7 (1), 6:4, 7:6 (1), 6:0;