Zverev po preobratu do drugega naslova v Madridu

Tenis 9. Maj 202121:35 > 21:48 0 komentarjev

Nemški tenisač Alexander Zverev je drugič v karieri osvojil masters turnir v Madridu, potem ko je v finalu s 6:7 (8), 6:4 in 6:3 po dveh urah in 41 minutah igre premagal Mattea Berrettinija.

24-letni Alexander Zverev je tako prišel do svojega četrtega turnirskega naslova serije masters – dvakrat je slavil v španski prestolnici, po enkrat pa na OP Italije in OP Kanade.

Nemec bo po zmagi ostal na šestem mestu ATP lestvice s 665 točkami zaostanka za Stefanosom Cicipasom.

V prvem nizu je prvi do brejka prišel Matteo Berrettini, ki mu je to uspelo v sedmi igri. Italijan prednosti ni zadržal, saj se je Zverev že v naslednji igri dokopal do izenačenja. Odločala je podaljšana igra, ki jo je dobil Berrettini. Slednji je najprej povedel s 5:0, nato pa prednost zadržal in uvodni niz dobil po 70 minutah.

Zverev je bil v težkem položaju, saj je Italijan po podatkih ATP na pesu izgubil  samo enkrat v 30 dvobojih, ko je dobil prvi niz. Nemec je to statistiko poslabšal, saj je poskrbel za popoln preobrat. V drugem nizu je do odločilnega brejka prišel v deveti igri, v tretjem nizu pa najprej v četrti igri sam ubranil brejk priložnost nasprotnika, nato pa v naslednji igri slavil na servis Berrettinija. Zverev je nato prednost zadržal in jo v deveti igri celo povišal ter se podpisal pod prvo turnirsko zmago na pesku po Ženevi leta 2019.